ارسال به دیگران پرینت

لایحه بودجه | لایحه بودجه ۱۴۰۲

اخبار مهم لایحه بودجه 1402 | نرخ ارز 23 هزار تومان

با توجه به اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بعدازظهر روز دوشنبه به مجلس ارائه شده است براساس پیگیری‌های انجام‌شده درمورد لایحه بودجه، کل بودجه سال ۱۴۰۲، در مجموع به ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان رسیده است و درآمد‌های مالیاتی حدود ۷۰۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده. برای اطلاع از ادامه خبر باما همراه باشید.

اخبار مهم لایحه بودجه 1402 | نرخ ارز 23 هزار تومان

اخبار مهم لایحه بودجه 1402

با توجه به اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بعدازظهر روز دوشنبه به مجلس ارائه شده است براساس پیگیری‌های انجام‌شده درمورد لایحه بودجه، کل بودجه سال ۱۴۰۲، در مجموع به ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان رسیده است و درآمد‌های مالیاتی حدود ۷۰۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده. برای اطلاع از ادامه خبر باما همراه باشید.

.براساس شنیده‌ها پیشنهاد ابتدایی نرخ ارز در بودجه ۲۶ هزار تومان بوده که مورد موافقت قرار نگرفته است، به‌نظر می‌رسد که نرخ ۲۳ هزار تومان که در بودجه سال گذشته نیز قرار گرفته بود در بودجه سال آینده نیز قرار خواهد داشت.

 براساس پیگیری‌های انجام‌شده کل بودجه سال ۱۴۰۲، در مجموع به ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان رسیده است و درآمد‌های مالیاتی حدود ۷۰۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با احتساب درآمد‌های حاصل از عوارض گمرکی به ۸۲۰هزار میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بعدازظهر روز دوشنبه به مجلس ارائه شده است، اما اعلام وصول آن به‌صورت رسمی رخ نداده است. پیگیری‌هایی در خصوص ارقام کلان بودجه انجام شد، بر این اساس گفته شده است که بودجه عمومی دولت ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان و بودجه شرکت‌ها نیز ۳۰۰۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس ارسال شد

بدین ترتیب کل بودجه به ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. درآمد‌های مالیاتی حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با احتساب درآمد‌های حاصل از عوارض گمرکی به ۸۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

از مجموع ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت، ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان آن را هزینه‌های حقوق و دستمزد تشکیل می‌دهد، ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز مربوط به سایر هزینه‌ها و تلفیق منابع و مصارف تبصره ۱۴ است.

در بودجه نیز شاهد افزایش حقوق ۲۰ درصدی هستیم البته همچنان مدل دقیق این افزایش مشخص نیست و در نهایت باید دید که در مجلس چه تصمیمی در این خصوص گرفته می‌شود.

براساس شنیده‌ها پیشنهاد ابتدایی نرخ ارز در بودجه ۲۶ هزار تومان بوده که مورد موافقت قرار نگرفته است، به‌نظر می‌رسد که نرخ ۲۳ هزار تومان که در بودجه سال گذشته نیز قرار گرفته بود در بودجه سال آینده نیز قرار خواهد داشت.

در خصوص تبصره ۱۴ نیز باید گفت که منابع آن وارد بودجه شده است، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد این اقدام قرار نیست که تغییر به‌خصوصی ایجاد کند و تنها نظم بودجه را افزایش خواهد داد، در این بین منابع تبصره ۱۴ نیز نزدیک به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه ۷۰۰ هزار میلیارد تومان از تبصره ۱۴ وارد بودجه عمومی شده است و رقم هزینه‌های حقوق و دستمزد نیز ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده، به‌نظر می‌رسد که حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای بحث بازخرید اوراق و همچنین بودجه عمرانی کشور در نظر گرفته شده است.

یکی از نکاتی که در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مطرح شده این است که در حقیقت تغییری قابل توجه در آن رخ نداده است و بخشی قابل توجه از رشد درآمد‌ها و هزینه‌ها مربوط به تورم سال جاری است.

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • احمد نوری ارسالی در

   سلام وقتت بخیر از دولتمردان این نظام جمهوری اسلامی ایران؛ واقعا اگر به من فقیر و همانند من رحم کنید که مشکل کل کشور حل خواهد شد انشاالله ومن دیگه واقعا خداوندا نمیدونم چکاری باید به انجام برسونم تا آنهایی که طرفدار انسانهای بی بظاعت متوجه اعمال ظاهری خود شوند.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی