ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | سود سهام عدالت | پرداخت سود سهام عدالت | نحوه برداشت سود

سهام عدالتی ها حساب خود را چک کنند | تاریخ واریز سود سهام عدالت مشخص شد

سودها متمرکز شده و به صورت غیر حضوری از طریق شماره حساب‌های اعلام شده در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام واریز می‌شو

سهام عدالتی ها حساب خود را چک کنند | تاریخ واریز سود سهام عدالت مشخص شد

 

واریز سود سهام عدالت به زودی انجام می شود. سود سهام عدالت مبلغ چندانی نیست. سود سهام عدالت برای سهامداران حائز اهمیت است. سود سهام عدالت بنا به ارزش معاملات مربوطه تعیین می شود. جزئیات جدید سود سهام عدالت را بخوانیدپیمان حدادی در مورد پرداخت سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال گذشته شرکت‌های سرمایه‌پذیر، اظهار کرد: سود کسب شده شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ است، حدود دو برابر کل سود سال ما قبل است و امسال براساس مصوبه شورای عالی بورس در دو مرحله پرداخت می‌شود.

وی افزود: اولین مرحله سود سهام عدالت تا ‌آخر آذر امسال یا حداکثر دو سه روز اول دی‌ماه سال جاری طبق وعده داده شده پرداخت می‌شود. مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: برای دارندگان سهام به ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی در مرحله اول ۵۰۰ هزار تومان سود در آخر آذر پرداخت می‌شود و در مرحله دوم در اسفند امسال یا اوایل فرردین سال آینده ۵۰۰ هزار تومان دیگر پرداخت می‌شود. یعنی در مجموع یک میلیون تومان سود به اندازه دو برابر کل سود سال گذشته پرداخت می‌شود و به همین نسبت برای کسانی که سهام عدالت به ارزش یک میلیون تومان دارند، در هر مرحله از پرداخت، یک میلیون تومان سود پرداخت می‌شود.

حدادی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود برخی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود خود را پرداخت نکرده‌اند، عنوان کرد: از ۳۶ شرکت بورسی حاضر در پرتفوی سهام عدالت، دو شرکت تاکنون مجمع عمومی برگزار نکرده‌اند و چهار شرکت هم سود کسب نکرده‌اند. بنابراین ۳۰ شرکت سود داشتند که از این تعداد تاکنون ۱۲ شرکت سودهای متعلقه را کاملاً واریز کردند و برخی از شرکت‌ها قسمتی از سود را واریز کرده‌اند و طی دو سه روز آینده بقیه سود خود را هم واریز می‌کنند.

وی افزود: سودها متمرکز شده و به صورت غیر حضوری از طریق شماره حساب‌های اعلام شده در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام واریز می‌شود.مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، در مورد تعیین‌تکلیف کسانی که شماره حساب آنها دچار مشکل است، توضیح داد: این افراد ظرف مدت باقی‌مانده باید نسبت به اصلاح شماره حساب خود در سامانه سجام اقدام کنند، سود سهام عدالت برای همه سهامداران چه در روش مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیر مستقیم به صورت یکجا از طریق همان شماره حساب اعلام شده در سجام واریز می‌شود.

حدادی افزود: کسانی که ایراد شماره حساب خود در سجام را رفع کنند، سودهای ماقبل خود را هم دریافت می‌کنند.

سود سهام عدالت متوفیان هزینه‌بر است

اقدامات مربوط به تعیین تکلیف سهام متوفیان در حال انجام است، اما زمان دقیق اجرای آن هنوز مشخص نیستحمیدرضا دانش کاظمی عضو شورای عالی بورس به ایرنا گفت: در آخرین جلسه شورای عالی بورس که در نخستین روزهای مهرماه برگزار شد، مصوبه تعیین تکلیف متوفیان سهام صادر شد. وراث باید درخواست خود را اعلام و برگه انحصار به وراثت را در اختیار داشته باشند.

دانش کاظمی به معضل موجود در زمینه سهام متوفیان تاکید کرد و ادامه داد: فرآیند سهام عدالت متوفیان از سال‌ها قبل بلاتکلیف مانده و مشکل اصلی این است که حتی شاید وراث هم فوت کرده باشند.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: اینکه چگونه بتوان سهام عدالت و سود این سهام را به دست وارث اصلی برسانیم، خود دارای یک فرآیند حقوقی است که باید آنها را طی کنیم..

نزدیک شدن برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها، ابهاماتی در زمینه مشارکت مشمولان سهام عدالت که در ۲ سال گذشته روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، ایجاد شده و تاکنون اطلاعات کافی نسبت به جزییات حضور این افراد در مجامع عمومی سالیانه اعلام نشده بود.

طبق قانون، مشمولان سهام عدالت مستقیم قادر به حضور در مجامع سالیانه هستند، اما مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت که مدیریت سهام خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار کرده‌اند، از این حق مغفول مانده‌اند.

در این زمینه «پیمان حدادی» امروز (چهارشنبه) با ارائه جزییاتی از حضور مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت در مجامع، اعلام کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل مجامع، یکی از موضوعات بسیار مهم در موضوع سهام عدالت؛ حضور نماینده مشمولان  سهام عدالت است که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.

وی اظهار داشت: براساس مصوبه شورای عالی بورس کارگروهی از نماینده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سهام عدالت و نیز اعضای حقیقی شورای عالی بورس، نماینده وزارت امور اقتصاد و دارایی و کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تشکیل خواهد شد که این کارگروه برای حضور در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر نماینده انتخاب خواهد کرد.

حدادی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار و پیرو ابلاغیه به شرکت‌های سرمایه‌پذیر، فقط افرادی می‌توانند به عنوان نماینده سهامداران روش غیرمستقیم سهام عدالت در مجامع شرکت‌ها حضور داشته باشند که دارای معرفی‌نامه رسمی از کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت باشند و از حضور سایر افراد بعنوان نماینده سهامداران روش غیرمستقیم سهام عدالت در مجمع در شرکت‌ها باید ممانعت بعمل آید.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر شرکت‌ها خطایی را در این زمینه انجام دهند، طبق مقررات و هماهنگی صورت گرفته با مدیریت نظارت بر ناشران با این شرکت‌ها برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

پیمان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد ادعای یکی از اعضای سابق کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت در مورد عدم معرفی نمایندگان شورای عالی بورس و وزارت اقتصاد در کارگروه سهام عدالت، گفت: این افراد در اسفند ماه سال گذشته از طرف وزیر اقتصاد معرفی شده‌اند و کارگروه تشکیل شده و به کار خود ادامه می‌دهد، از آذرماه سال گذشته تا کنون 6 جلسه برگزار شده و بخشی از آئین‌نامه اجرایی سهام عدالت اصلاح و حذف یا اضافه شده است.

مجامع وجود دارد که پس از برگزاری مجامع شرکت های استانی سهام عدالت نماد آن هم بازگشایی خواهد شد.

شاخص کل بورس دیروز رشد بیش از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

شاخص کل بورس تهران روز گذشته رشد 17 هزار و 982 هزار واحدی داشت و به محدوده یک میلیون و 704 هزار واحدی رسید. امروز نیز شاخص هم‌وزن همسو با شاخص کل حرکت کرد و با رشد بیش از 3 هزار واحدی در تزار 396 هزار واحدی ایستاد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد پرداخت سود سهام عدالت‌، اظهار کرد: احتمالا سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر که قرار است امسال واریز شود، در دو نوبت واریز می‌شود.

 

منبع: بازار بورس
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • مصطفی آذری فاطمه کیومرثی ارسالی در

   سهام عدالت

  • ناشناس ارسالی در

   خسته نمیشید انقدر دروغ و کذب میبافید بسه دیگه برای دیده شدن مردم‌ رو مسخره میکنید مضخرف گویان به کجا چنین شتابان

  • ناشناس ارسالی در

   س شمارابخداوعده سرخرمن به مردم ندین شماشکمتون سیره ازدوربرتان خبرنداریدبزاریدمردم به دردخودشان بمیرن باوعدهپوج ودروغ دردشان رو جندبرابرمیکنیید خداخیرتون بده تاریخ دقیق پرداخت سهام عدالت روبدین

   • ناشناس ارسالی در

    مفید

  • امیر ارسالی در

   مثل سگ دروغ میگید

  • ناشناس ارسالی در

   او شاه گاب بود تو یک سگ خوک بیشتر نبستی عقب افتاد جهان نبست در حهان

  • علی ارسالی در

   راستی بخاطر شخصیت خودتان هم که شده کمتر دروغ سر هم کنید حد اقل بجای دروغ مطلب علمی ، طنزی ، مصاحبه یامسابقه ای و . . . . مطالب دیگه هست که هم آگاهی و هم سرگرمی آور است .

  • ناشناس ارسالی در

   اینجا هر خبری در مورد افزایش وگرونی هست درسته ولی هر خبری که در مورد واریز درست شدن مشکلات مردم هست دروغ

  • عباس ارسالی در

   سلام خیلی دروغگویید من 14ساله سهام عدالت دارم تو این این سالها هیچ سودی برام نیومده البته 1ماه پیش شماره شبا دادم ولی هیچ سودی برام نیومده

  • وا ارسالی در

   بیسته دروغ

  • ترابی ارسالی در

   شما نزدیک خداوند باید پاسخ بدید کشور ما مثلا اسلامی فقط دروغ به مردم خجالت بکشید

  • ناشناس ارسالی در

   اونقدر میگید سهام میدم یارانه میدم مگر این پول ویرانه از جیب شما در میاد میدید اینها حق مردم هست وله این مردم وملت باید پرداخت شود اینهمه سهام عدالت تبلیغات نکنید سهام عدالت باید عدالت توش باشه نه حرف الکی من فردا سهام میدم پول میدم مگر به گدا دارید میدید اینجا دولت در دست مردم هست برای تشکر کردن از مردم دارید میدید اگر اینها نباشن شما وجود ایرانی ندارید یک اسم هستید که اوست مردم شدید اشخاص قابل احترام همین

  • ناشناس ارسالی در

   بسه این همه دروغ

  • ناشناس ارسالی در

   سلام ای کاش چیزی،را توخبر ببینیدحقیقت امروز 15 آذر پول توجیب مردم نه اواسط دی نه اول سال‌جاری گرسنگی دردی است که پدر خانه توان ندارد ببیند اما حالا باید دید

  • ناشناس ارسالی در

   حق مردم بیشتر از ایناس . خوبه خودتون میگید مبلغ چندانی نیست

  • ناشناس ارسالی در

   رزیم مردم را مضحکه کرده

  • ناشناس ارسالی در

   سیر که ازگرسنه خبر نداره چقدر دروغ میگید امروز و فردا میکنید خدا حق مردم را ازتون بگیره که اینقدر با روح و روانمان بخاطر سهام عدالت بازی میکنید همش وعده سرخرمن و امروز و فردا میکنید

  • کژال نظیفی ارسالی در

   خوب بود؛ولی من به برنامه دلخواهم دست پیدا نکردم؛گیج شدم

  • ناشناس ارسالی در

   پارسال هم کفتیدسود ۵۳۲ هزار تومانی با سود یک میلیون تومانی برابر نیست ولی به همه یک مبلغ پرداخت شد من که سهام یک میلیونی دارم با ۵۳۲ هزاری برابر گرفتم ببینیم امسال هم مثل سال قبل دروغ است یا که ...‌

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی