ارسال به دیگران پرینت

اسرا پناهی | درگذشت اسرا پناهی

روایت جواد موگویی از فوت و مراسم ختم «اسرا پناهی» | کاش از اول راستش را می‌گفتند

به تحقیق من، فشار رسانه‌ای موجب می‌شود موسوی نماینده مجلس خلاف وعده، علت اصلی فوت را اعلام کند. و درنهایت با اعلام و پافشاری علی دایی مبنی بر کشته شدن اسرا، اوضاع تشدید می‌شود.

جواد موگویی، مستند ساز و خبرنگار به شرح روایتی از مراسم ختم اسرا پناهی به شرح زیر پرداخت:

رفتم مراسم ختم اسرا پناهی در مسجد حضرت رقیه علی‌آباد. چند سپاهی با لباس رسمی بودند. عموی اسرا کادر سپاه است. به احترام او آمده‌اند. پدربزرگ اسرا جلوی در ایستاده. مداح روضه حضرت‌رقیه میخواند.

ابراهیم اصغرنیا، دایی اسرا پذیرفت حرف بزند:

«پدر اسرا (احمدپناهی) و مادرش در سال۹۷ طلاق می‌گیرند. پدرش یک سال بعد(۹۸) در نزاعی مردی را به قتل می‌رساند. و یک ماه پیش پس از سه سال اعدام می‌شود‌. اسرا و برادرش پیش پدربزرگ زندگی می‌کردند. اسرا در مدرسه سبلان بود.»

 

بهنام اصغرنیا دایی دیگر اسرا:

«ساعت ۳۰دقیقه بامداد روز چهارشنبه (۲۰مهر) اسرا را به بیمارستان امام‌خمینی می‌برند. من در مغازه بودم که خبر دادند. نیم‌ساعت بعد بالای‌سرش بودم. کاملا هوشیار بود. تا ظهر چندبار معده‌اش را شستشو دادند. دکتر گفت چهارمین آزمایش هم گرفتیم. ولی ناگهان حالش بد شد و ساعت ۱۸:۳۰ فوت کرد.»

به روایت خانواده مادری، اسرا ۱۱ساعت پیش از شروع مراسم تجمع، به بیمارستان رفته و ۷ساعت و نیم پس از پایان مراسم فوت می‌کند. علت فوت استعمال قرص برنج است.

قرار مصاحبه گذاشتم با پرستار اسرا در آن شب:

«استعمال قرص برنج ۹۹درصد منجر به فوت می‌شود. علایم از بعد آزادشدن گاز فسفید در معده ایجاد شد. مشکل تنفسی و در نهایت قطع تنفس. اسرا تا قبل بروز علایم حالش کاملا خوب بود. یکدفعه بدحال و فوت کرد. چون راه‌حلی برای درمانش نداشتیم، هر چه کادر درمان کرد فقط یک تلاش ناامیدانه برای چندساعت به تعویق انداختن مرگ بود.»

سوال اصلی:

چرا اظهارات عموی اسرا، امام‌جمعه و نماینده مجلس همخوانی ندارد؟

۱-علی پناهی، عموی اسرا علت فوت را نارسایی قلبی می‌گوید.

۲-امام‌جمعه عنوان میکند نمیتواند اسرار خانواده پناهی را فاش کند.

۳-اما موسوی نماینده مجلس اردبیل رسما علت را مصرف قرص برنج عنوان می‌کند!

 

بنا به تحقیق من:

عموی اسرا به‌علت طلاق والدین، اعدام پدر و شرایط بحرانی خانواده، از مسئولین تقاضا می‌کند برای حفظ آبرو، علت فوت را اعلام نکنند. پس از موج رسانه‌ای، عموی اسرا با انتشار فیلمی اظهار می‌کند که علت فوت نارسایی قلبی بوده. (شایدهم به تقاضای مسئولین این فیلم را پر می‌کند.)

به تحقیق من، فشار رسانه‌ای موجب می‌شود موسوی نماینده مجلس خلاف وعده، علت اصلی فوت را اعلام کند. و درنهایت با اعلام و پافشاری علی دایی مبنی بر کشته شدن اسرا، اوضاع تشدید می‌شود.

این تناقض‌گویی‌ها، ابهامات را صدچندان می‌کند و اوضاع این میشود که همه شاهدیم.

کاش از اول راستش را می‌گفتند. در این عصر نمی‌شود چیزی را مخفی کرد ولو برای حفظ آبرو.

منبع: تابناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   راست میگی ، باید اول راستش رو میگفتید،که هجوم بردید به مدرسه و بچه مردم رو کشتید .

  • ناشناس ارسالی در

   علی دایی هم زیادی گه می خوره اخی یکی نیست به این علی دایی بگه که تو با پول این نظام علی دایی شدی والا بدرد چوپانی هم نمی خوردی با این نیمه زبانی که داری !

  • حمید ارسالی در

   سلام
   این آقا این همه برای دیگران ایراد میگیرد مکر درمسند قوقضائیه یا وزارت اطلاعاته که این چنینن اظهار نظر میکند شما را به روح امام قسم مرک یکبار وشیون یکبار چرا فرصت به دشمن میدهید یک دفعه آنهم حقیقت که کسی تفسیر نکندمکر قبلا کسی فوت نمی کرد ؟؟؟

  • ناشناس ارسالی در

   خدا لعنت کند کسی را که با دروغ پردازی و اصرار بر اینکه اسرا بدست پلیس کشته شده (بدون بررسی جوانب امر)، باعث افشای اسرار و خدشه دار شدن آبروی این خانواده فلک زده شد.

  • علی زارعی ارسالی در

   پس بااین اوضاع علی دایی باعث شد سریک خانواده فاش و ابرویش برود دایی ؟چگونه در پیشگاه عدل الهی پاسخگو خواهی بود و اقای دایی شاید بهترین تنبیهت در دادگاه عدل الهی این باشد که سرت اشکار و ابرویت توسط شخص دیگری ریخته شود

  • ناشناس ارسالی در

   حفظ اسرار خصوصی مردم جزو خط قرمزهای دین مبین اساام است. اگر کسی مستقیم یا غیرمستقیم باعث شود اسرار مردم افشا و آبروی آنها لکه دار شود،(آنهم در این حد وسیع) منتطر بماند خداوند آبروی او را هم در این دنیا و هم در آخرت خواهد برد.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی