ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

خبر خوش یک نماینده مجلس برای بازنشستگان | همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در یک قدمی اجرا ؟

یک نماینده مجلس گفت:درست است که دولت محترم با مسابازنشستگان تامین اجتماعیئل و مشکلاتی مواجهه است که خود یک مسئله دیگری است، اما انتظار مردم در کل از نظام جمهوری اسلامی این است که عدالت در همه سطوح اجرا شود و مسئله افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم است که بایستی هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

یک نماینده مجلس: افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کشور ضروری است

نماینده مردم شهرهای کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: این انتظار از دولت می‌رود تا هر چه زودتر در خصوص افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اقدام کند.

محمدرضا مبلغی در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در لرستان با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل حکومت اسلامی ایجاد رفاه برای جامعه است، اظهار کرد: حقوق انسان‌ها و توجه به حل مشکلات مردم دستورات دینی ما را تشکیل می‌دهد و ما اگر به مجموعه دین نگاه کنیم بعد از ایمان به خداوند، به انسان و ارائه خدمات به او اشاره شده که مهمترین موضوع بعد از پرستش خداوند همین موضوع انسان به حقوق انسان‌ها نسبت به یکدیگر است که خداوند می‌خواهد همدیگر را بهتر درک کنیم و به یکدیگر کمک کنیم.

وی به افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اشاره کرد و افزود: درست است که دولت محترم با مسائل و مشکلاتی مواجهه است که خود یک مسئله دیگری است، اما انتظار مردم در کل از نظام جمهوری اسلامی این است که عدالت در همه سطوح اجرا شود و مسئله افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم است که بایستی هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس به اقدامات صورت گرفته در مساعدت به بهزیستی استان، خاطرنشان کرد: در بحث تأمین کمک هزینه جهیزیه و حق پرستاری مددجویان بهزیستی نیز با رئیس سازمان بهزیستی کشور مکاتباتی انجام شده که امیدوارم به‌زودی شاهد تأمین این اعتبارات و ابلاغ به استان باشیم.

مبلغی اضافه کرد: ایجاد شعبه‌ای از بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون در شهرستان رومشکان بخشی از مشکلات مردم این منطقه را حل می‌کند همچنین مساعدت بانک توسعه تعاون به سرمایه‌گذار احداث کارخانه کاغذسازی قابل‌تقدیر است که باید بیشتر به این مقوله توجه کرد.

وی بیان کرد: به‌عنوان نماینده مردم در مجلس هرگونه طرحی برای ایجاد اشتغال و توسعه و پیشرفت در شهرستان کوهدشت یا رومشکان منجر می‌شود یا قابل اجرا هست به جد پیگیری می‌شود که از مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان انتظار می‌رود هرگونه تخصیص اعتبار برای مشاغل خانگی و دارندگان مدارک مهارتی فنی و حرفه‌ای و دیگر اعتبارات همکاری بیشتری انجام دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس به ضعف مهارت کارجویان اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی مهارتی برای بانوان و تجهیز امکانات آموزشی باید در این دو شهرستان بیشتر شود چون ضعف مهارتی و آموزش‌های مرتبط با بازار کار ضعیف است.

مبلغی بر ارتقاء سطح درمانگاه شبانه‌روزی تأمین اجتماعی در کوهدشت تأکید کرد و افزود: کمبود پزشک و کمبود درمانگاه در این دو شهرستان مردم را دچار چالش کرده و برای احداث پلی کلینیک شبانه‌روزی در کوهدشت که عملاً تعداد مراجعات زیاد است که لازم است در این خصوص تدابیری اندیشیده شود.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   بازنشستگان تداوم عمل غیر قانونی دولت را در دوچیز می بینند،یا آقای رئیسی دستوراتش فقط دستور است نه جهت اجرا،یا زیر مجموعه کم سواد وتنگ نظرش به دستوراتش اعتنا نمی کنند، عنوان ودلایل سایر موارد مسخره است

  • ناشناس ارسالی در

   دروغ اندر دروغ هدف دولت از بین بردن بازنشستگان ایت والله کدوم دولت ۵ ماه میگذرد و هنوز این چندر قاز روی حقوق اعمال نمیکند ... دولت نه از مجلس هراسی دارد و نه قوه قضائیه

  • ناشناس ارسالی در

   من نمی دونم که چرا دولت داره روباز نشسته ها کار می‌کنه درحالی که باید رو جمعیت جوان کار کنه تا جامعه موفق بشه بازنشسته ها الان می‌خوام چیکار کنن خونه داشته باشن کار کنن یا بچه دار بشم به جای این خانم های خانه دار وبچه دار را بیمه کنید

   • بازنشسته‌ ارسالی در

    بازنشسته‌عزیزم‌‌به‌خاطر‌اینکه‌دولت‌میخواد‌ما‌باز
    بازنشستگان‌رادق‌بده‌‌به‌خاطر‌همینهست‌که‌درانجام
    واظایفش‌کوتاهی‌میکند.

  • ناشناس ارسالی در

   اگرجمهوری اسلامی دست ازپرداخت میلیاردهادلار پول بیت المال مردم ایران به عربهامنجمله نصراله وسایرمزدورانش درسطح منطقه دست برداردوباجامعه جهانی کناربیایدوتحریمهارابردارد مملکت بدرستی به جلوخواهدرفت. ...دست ارافکار چهل سال پیش برداریداینقدرخودخواه نباشید...

  • ناشناس ارسالی در

   تمام مطالب افزایش حقوق بازنشستگان را از روی کنجکاوی دنبال کردم و هر روز تمام آنچه دولت بر سر بازنشستگان در ای پنج ماه آورد را دنبال کردم و برام خیلی عجیب بود که رییسی که یک روحانی است و خوب به مسا ئل دینی واقف است چطور توانست این همه کارها و بازیهایی که با بازنشستگان انجام داد که تمامش در دین اسلام آنها را خلاف می نامد او با بازنشستگان انجام داد شاید اگر غیر از یک طلبه این کارها را می کرد اینقدر تعجب نمی کردم او این پنج ماه با روح و روان و اعصاب چند میلیون نفر بازی میکرد خودم پشیمانم که چرا به او رای دادم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی