ارسال به دیگران پرینت

حقوق معلمان | افزایش حقوق معلمان | رتبه بندی معلمان

حقوق معلمان چقدر افزایش می یابد ؟

بر این اساس و با توجه به بودجه ۳۸ میلیاردی تامین شده، حقوق معلمان بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان افزایش می‌یابد.

افزایش حقوق معلمان تا ۵ میلیون

بر این اساس و با توجه به بودجه ۳۸ میلیاردی تامین شده، حقوق معلمان بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان افزایش می‌یابد.

25 خردادماه جاری بود که صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در توئیتی گفت: احکام اعضای هیات‌های ممیزه برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان از سوی وزیر آموزش و پرورش صادر و تمهیدات اجرای رتبه‌بندی توسط مرکز نیروی انسانی این وزارت فراهم شده است.

قانون رتبه بندی فرهنگیان طبق سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مطرح شده در جهت بهبود سطح معیشتی و همچنین ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان است که در سال های اخیر از سوی مجلس و دولت پیگیری شده است.

علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ در خصوص آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: همه مباحث طرح رتبه بندی از جمله آیین نامه آن در حال نهایی شدن است و طی چند روز آینده از سوی دولت نهایی و وارد فاز اجرایی خواهد شد.

او در خصوص اینکه چه میزان به حقوق معلمان اضافه خواهد شد، گفت: برداشت ما از قانون این است که بر اساس بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومانی که برای یک سال طرح رتبه بندی در نظر گرفته شده است، بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا چهار یا پنج میلیون تومان بر اساس رتبه معلمان، به حقوق آنان اضافه شود. البته این بستگی به نظر دولت دارد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در عین حال گفت: طرح رتبه بندی باید از ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ اجرایی شود و بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومانی برای امسال تامین شده است. همچنین بودجه سال گذشته را نیز دولت از محل فروش اموال مربوطه تامین کرده است.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • حجت ارسالی در

   الان شنیدیم که حقوق پرسنل قوه قضاییه قراره دو برابر بشه. خدایی چندر غاز می خواین به پرسنل آموزش وپرورش اضافه کنین چرا این همه زجر می دین.چرا تمومش نمی کنین.

  • ناشناس ارسالی در

   فقط دروغ میگن. قراره حقوق معلم از میانگین ۴/۵ به ۷/۵ برسه که نرسیده. هنوز هم کف حقوق کارمندان دیگه هم نمیشه!!!!

  • حسن ارسالی در

   واقعابرای این افزایش حقوق چقدر هزینه صرف شد وقت فرهنگیان و مجلس و تلویزیون وسایت های خبری....واقعا شرم بر شما اف بر همه مسئولین بی لیاقت

  • اسداله گزبلندی ارسالی در

   شروع طرح از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است . لطفا اصلاح گردد.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه