ارسال به دیگران پرینت

تماس های تبلیغاتی | راه خلاصی

تماس‌های تبلیغاتی و مزاحم خسته‌تان کرده؟ به شما می‌گوییم چطور از شرّشان خلاص شوید

بهتر است برای اینکه مطمئن شوید کسی مزاحمتان نمی‌شود از اپراتور خود بخواهید که تماس‌های رباتیک را مسدود کند.

تماس‌های تبلیغاتی و مزاحم خسته‌تان کرده؟ به شما می‌گوییم چطور از شرّشان خلاص شوید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گوشی‌تان زنگ می‌زند و شماره ناشناسی روی صفحه می‌افتد. گاهی به این تماس‌ها پاسخ می‌دهید و گاهی نیز نادیده‌شان می‌گیرید. بعضی تماس‌ها احتمالاً برای کلاهبرداری است و از شماره‌های ناشناس یا رند استفاده می‌کنند تا اطلاعات شخصی شما را بگیرند یا گولتان بزنند که مبلغی را به حسابشان واریز کنید. مهم نیست این تماس‌ها به چه منظور انجام می‌شوند مهم این است که کاری کنید که دیگر این گونه تماس‌ها را روی گوشی‌تان نبینید.

چگونه تماس‌های مزاحم رباتی را به حداقل برسانیم؟

1-به تماس‌هایی که از شماره‌های مسدودشده یا ناشناس هستند پاسخ ندهید.

2- شماره‌هایی را که نمی‌شناسید جواب ندهید.

3- فکر نکنید چون پیش‌شماره داخلی است این تماس از شماره‌ای محلی است.

4- به هیچ سؤالی که بتوان با بله/خیر پاسخ داد جواب ندهید.

5- اگر شخصی با شما تماس گرفت و ادعا کرد که از فلان شرکت است، تلفن را قطع کنید و خودتان با شرکت تماس بگیرید. برای پیدا کردن شماره شرکت از وبسایت رسمی آن استفاده کنید.

6- اگر تلفن را برداشتید و صدای ضبط شده‌ای صحبت کرد، سریع گوشی را قطع کنید.

بهتر است برای اینکه مطمئن شوید کسی مزاحمتان نمی‌شود از اپراتور خود بخواهید که تماس‌های رباتیک را مسدود کند. برنامه‌هایی هم وجود دارد که خودبه‌خود تماس‌ها را مسدود می‌کنند. برنامه AT&T که در iOS و آندروید قابل دسترس است تماس‌های مزاحم و کلاهبرداری را مسدود کرده و در بلاک لیست شما قرار می‌دهد.

برنامه‌های دیگری مثل Verizon برای اندروید و T-Mobile Scam Shield نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند از دست چنین تماس‌هایی خلاص شوید. در آیفون XS هم می‌توانید از فایروال استفاده کنید تا تماس‌های غیرمجاز را محدود کند. Hiya نیز برنامه‌ای رایگان است که برای اندروید و iOS قابل استفاده است. همچنین کسانی که سامسونگ گلکسی دارند می‌توانند از سرویس داخلی این گوشی‌ها در قسمت Setting > Caller ID and Spam Protection شماره‌های مزاحم را مسدود کنند. 

برنامه فایروال فقط برای گوشی‌های آیفون موجود است. اگر علاقه دارید که در تماسی از شماره واقعی خود استفاده نکنید با اشتراک ماهانه 4 دلار می‌توانید این کار را انجام دهید. این برنامه شماره تلفن‌های جعلی یک‌بار مصرف ارائه می‌دهد.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

مترجم: مژده اصغرزاده

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • فاطمه جعفری ارسالی در

   رزرو تلفنی انلاین بلیط هواپیما و قطار

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه