ارسال به دیگران پرینت

محصولات پوستی | روش استفاده

استفاده نادرست این محصولات باعث نابودی پوستتان میشود!

هر روز از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش استفاده می‌کنید دستمال مرطوب به اندازه کافی پوست را تمیز نمی‌کند بلکه حاوی موادی است که باعث تحریک و خشکی پوست می‌شود

استفاده اشتباه از این محصولات زیبایی به پوست شما آسیب می‌ زند

1. هر روز از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش استفاده می‌کنید

دستمال مرطوب به اندازه کافی پوست را تمیز نمی‌کند بلکه حاوی موادی است که باعث تحریک و خشکی پوست می‌شود.

 فقط زمانی باید از آنها استفاده کنید که به آب و پاک کننده خوب دسترسی ندارید. برای مراقبت‌های روزانه پوستی باید از پاک کننده‌ها و ژل‌های کف کننده مخصوص استفاده کنید.

2.  با خود فکر می‌کنید که سرم‌ها به تنهایی قابل استفاده هستند

سرم‌ها باید قبل از استفاده از کرم مرطوب‌کننده استفاده شوند و بهتر است این کار را در عصر انجام دهید، به خصوص اگر سرم حاوی رتینول باشد. 

این کار به پوست اجازه می‌دهد تا مواد مغذی لازم را به طور کامل جذب کند و استفاده از ماسک صورت، سرم‌ها را حتی موثرتر می‌کند.

 در تابستان، محصولات دارای رتینول را فقط با ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا پوست را بیش از حد به نور خورشید حساس می‌کند که می‌تواند باعث آفتاب سوختگی شود.

3. بعد از زدن فونداسیون یا زیرساز از اسفنج‌های خشک استفاده می‌کنید

اکثر اسفنج‌ها باید خیس شوند. وقتی خشک هستند، مقدار زیادی از محصولات زیبایی را می‌خورند و آن را به طور یکنواخت پخش نمی‌کنند.

4. ماسک‌های پارچه‌ای باید قبل از خشک شدن برداشته شوند: اگر این کار را نکنید، ماسک شروع به جذب رطوبت پوست می‌کند که باعث خشک شدن پوست می‌شود. همین اتفاق در مورد ماسک‌های خاک رس نیز صدق می‌کند، در حالی که هنوز چسبنده هستند آنها را بردارید.

5. صورت را با لوسیون حاوی الکل می‌مالید

بیشتر لوسیون‌ها حاوی الکل هستند و اگر به مقدار زیاد از آنها استفاده کنید، پوست در پاسخ به مواد شیمیایی تهاجمی، شروع به تولید چربی بیشتری می‌کند.

 همچنین، لوسیون‌ها را نباید روی کل صورت مالید، بلکه باید در نواحی خاصی استفاده کرد.

6. میسلار واتر را از روی پوست خود 

نمی‌شویید

میسلار واتر بسیار شبیه لوسیون است، تنها تفاوت آن این است که الکل ندارد و حاوی مواد فعال دیگری است که روی صورت باقی می‌ماند مگر اینکه آن را با آب بشویید 

زیرا تماس طولانی مدت میسلار واتر با پوست باعث تحریک پوست می‌شود.

منبع: ژوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه