ارسال به دیگران پرینت

تینا پاکروان | تینا پاکروان بیوگرافی | تینا پاکروان در اینستاگرام

ناراحتی تینا پاکروان از تلف شدن پلنگی در قائم شهر

در پی تلف شدن پلنگ سرگردان در قائم شهر، تینا پاکروان در استوری اینستاگرامش پیام زیر را نوشت.

تینا پاکروان کارگردان سریال پرطرفدار خاتون، در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شده‌است. تینا پاکروان تاکنون به عنوان مجری طرح، مدیر تولید، بازیگر، برنامه‌ریز، دستیار کارگردان و … در فیلم‌های مختلف همکاری داشته است. در پی تلف شدن پلنگ سرگردان در قائم شهر، تینا پاکروان در استوری اینستاگرامش نوشت :

چه قدر بی تدبیری !!!

همه جای دنیا این اتفاق می افتاد که حیوانات وارد فضای شهری می شوند آنها رو بی هوش کرده به طبیعت بر می گردانند و نام ما بی دلیل انسان است.

بیوگرافی تینا پاکروان

تینا پاکروان در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شده‌است و لیسانس کارگردانی سینما از دانشکده سینما-تئاتر دارد. فعالیت سینمایی را از کار در مجله سینمایی، گزارش فیلم در سال ۱۳۷۴ آغاز کرده و در ادامه با مجلاتی مانند «ابرار سینمایی» و «صدا، دوربین، حرکت» و هفته نامه «فکور» همکاری داشته‌است.

در سن ۱۸ سالگی در فیلم یاس‌های وحشی به کارگردانی محسنی‌نسب به عنوان منشی صحنه فعالیت داشت. در فیلم «سگ کشی» بهرام بیضایی دستیار کارگردان بوده و در ادامه در سریال «تعطیلات نوروزی» شبکه دو، برنامه‌ریز و جانشین تولید، در سریال «راز سکوت» هم برنامه‌ریز و جانشین تولید بوده‌است.

پاکروان سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در دانشکده یوسی‌ال ای UCLA آمریکا در رشته سینما ادامه تحصیل داده‌است. در این میان دو فیلم کوتاه ساخت: «رؤیا» با بازی بهزاد فراهانی و مژگان ربانی و همچنین «اکتور اکتور» که در آمریکا ساخته‌است. یک فیلم مستند هم به نام «همراه با ایرانیان» برای شبکه جهانی جام جم ساخته که به زندگی ایرانی‌های مقیم لس آنجلس و سانفرانسیسکو می‌پرداخت.

تینا پاکروان پس از بازگشت به ایران توسط محمدرضا شریفی‌نیا در سریال «کلاه پهلوی» به عنوان مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان با آقای دری همکاری کرده‌است. سپس در فیلم «سنتوری» به عنوان مدیر تولید با داریوش مهرجویی همکاری کرد. در فیلم «وقتی همه خوابیم» به کارگردانی بهرام بیضایی مدیر تولید و برنامه‌ریز بوده‌است.

سومین فیلم کوتاهش «گره» نام داشت که محمدرضا شریفی‌نیا، سارا خوئینی‌ها، شقایق فراهانی و محراب رضایی به عنوان بازیگر در این فیلم حضور داشتند و اولین کار بازیگریش هم سریال «سال‌های مشروطه» است که در آن به عنوان بازیگر، مدیر تولید، طراح دکور و مشاور فیلمنامه حضور داشته‌است.»

تینا پاکروان تاکنون به عنوان مجری طرح، مدیر تولید، بازیگر، برنامه‌ریز، دستیار کارگردان و … در فیلم‌های مختلف همکاری داشته و با فیلمسازانی همچون مسعود کیمیایی، داریوش مهرجوئی، بهرام بیضایی، محمدرضا ورزی، ضیاءالدین دری و … کار کرده‌است. از فعالیت‌های دیگر وی می‌توان به تدریس، انتشار کتاب و نقد و ترجمه در مطبوعات و برگزاری نمایشگاه عکس اشاره کرد.

ازدواج تینا کروان

تینا پاکروان متاهل است و صاحب یک فرزند پسر بنام ساشا است

فیلمشناسی تینا پاکروان:

کارگردان:

- فیلم سینمایی «لس آنجلس تهران» -(۱۳۹۶)

- فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» -(۱۳۹۴)

- فیلم سینمایی «خانوم» -(۱۳۹۲)

- فیلم تلویزیونی «پل» -(۱۳۹۰)

- فیلم کوتاه «اینجا شهر من بود» - (۱۳۸۹)

- فیلم کوتاه «گره» - (۱۳۸۸)

- فیلم کوتاه «آکتور آکتور» - (۱۳۸۶)

- فیلم کوتاه «رؤیا» - (۱۳۷۹)

تهیه‌کننده:

- فیلم سینمایی «لس آنجلس - تهران» -(۱۳۹۶)

- فیلم سینمایی «خانه کاغذی» -(۱۳۹۵)

- فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» -(۱۳۹۴)

- فیلم سینمایی "یحیی سکوت نکرد "-(۱۳۹۳)

- فیلم سینمایی "خانوم"-(۱۳۹۲)

- فیلم تلویزیونی "داستان عوضی "-(۱۳۹۱)

- فیلم تلویزیونی "مسافر بهشت "-(۱۳۹۱)

نویسنده:

- فیلم خانوم

- اینجا شهر من بود

- گره

- معجزه

بازیگر:

- فیلم سینمایی سارا و آیدا (۱۳۹۵)

- فیلم سینمایی خانه کاغذی (۱۳۹۵)

- فیلم سینمایی متروپل (۱۳۹۲)

- سالهای مشروطه (۱۳۸۸)

- فیلم تلویزیونی مسافر بهشت (۱۳۹۰)

چهره پرداز:

- من و دبورا (۱۳۸۴)

 

منبع: افکارنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه