ارسال به دیگران پرینت

هواشناسی

پیش‌بینی هولناک؛ درباره کشاورزی در ایران

وقتی که آبی نیست، میزان برداشت محصول کم می‌شود.

وقتی که آبی نیست، میزان برداشت محصول کم می‌شود.

احد وظیفه، رئیس مرکز ملی اقلیم سازمان هواشناسی، گفت: زمانی که ذخیره آب از ۱۵۰۰ مترمکعب در سال برای هر نفر کمتر شود، می‌گویند دچار تنش آبی شده‌ایم، وضعیتی که ما هم به آن دچاریم و اگر رعایت نکنیم، تنش‌های آبی تبدیل به بحران می‌شود. قضایایی که در اصفهان و خوزستان پیش آمد، نشان‌دهنده همین موضوع است.

کشاورزی بالاترین مصرف آب را در ایران دارد. بیش از ۸۸ درصد آب تجدیدپذیر کشور برای شرب و صنعت و کشاورزی مصرف می‌کنند در حالی‌که در دنیا می‌گویند ۴۰ تا ۴۵ درصد نباید بیشتر مصرف شود. همین امر باعث تخریب سرزمین می‌شود.

کشاورزی اگر با همین وضعیت ادامه یابد، مجبور به تعطیلی خواهد شد. به هرحال وقتی که آبی نیست، میزان برداشت محصول کم می‌شود. بارندگی نباشد، دیم از بین می‌رود. اگر به همین روند پیش برویم، شاید به یکی دو دهه نرسد که کشاورزی را در برخی مناطق تعطیل کنیم.

 

 

 

حجم ویدیو: 22.41M | مدت زمان ویدیو: 00:02:16
منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    آب گرانبهاترین کالاست به بدترین شیوه هم در کشاورزی، صنعت و در خدمات از بین می بریم. راهکار: توقف سد سازی،احیا آبخیزداری، رعایت الگوی کشت،عایق بندی ساختمان ها جلوگیری از نمایه های نوری در ساختمان سازی،توقف دامداری سنتی و ترویج دامپروری،تشویق تولید شتر و شتر مرغ به جای دام سبک،یکپارچه سازی زمین های کشاورزی با اولویت کشت گلخانه‌ای و...

  • ناشناس ارسالی در

    چرا تا کار آمدی خودتون رو گردن کشاورزی میندازید از100درصد آب 80درصد پشت صدها بخار میشن و20درصد به کشاورزی و صنعت می‌رسد از 20درصد باقیمانده 80درصد صرف کشاورزی میشود و در کل 15درصد از 100درصد اولیه صرف کشاورزی میشود این طرف بی سواد ملت رو احمق فرض کرده یه خائن هستش

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه