ارسال به دیگران پرینت

زاینده‌رود دوباره جاری شد

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: با باز شدن دریچه‌های سد آب دوباره در زاینده رود جاری می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نیز با بیان اینکه خروجی آب سد زاینده رود از بامداد فردا به صورت پلکانی افزایش می‌یابد گفت: از پنجم فروردین ماه زاینده‌رود به مدت ۱۰ روز برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق اصفهان جاری می‌شود.

زاینده‌رود دوباره جاری شد

معاون ‌عمرانی استاندار‌ اصفهان گفت: با باز شدن دریچه‌های سد آب دوباره در زاینده رود جاری می‌شود.

مهران زینلیان با بیان اینکه ‌از امروز به مدت 10 روز آب زاینده رود جاری می‌شود، اظهار داشت:‌ این میزان آب مشابه بهمن ماه، برای پی آب کشت کشاورزان شرق اصفهان رها‌سازی می‌شود.

وی با بیان اینکه رودخانه زاینده رود اصفهان در بهمن ماه 1400 به مدت 10 روز برای کشت کشاورزان شرق جریان داشت، تصریح کرد: سد قوسی زاینده رود با ظرفیت اسمی یک میلیارد و 239 میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سد‌های مرکز کشور و تأمین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت سال 1349 به بهره‌برداری رسید. این سد در 110 کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نیز با بیان اینکه خروجی آب سد زاینده رود از بامداد فردا به صورت پلکانی افزایش می‌یابد گفت: از پنجم فروردین ماه زاینده‌رود به مدت 10 روز برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق اصفهان جاری می‌شود.

حسن ساسانی میزان ذخیره کنونی سد زاینده رود را 293 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ورودی آب به این سد حدود 80 و خروجی آن 18 مترمکعب بر ثانیه است.

منبع : انتخاب
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • حمید کلباسی ارسالی در

   اصفهان با زاینده رود ؛ همه جهان است

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه