ارسال به دیگران پرینت

از کجا بفهمیم چه کسی ما را در واتساپ بلاک کرده است؟

یکی از قابلیت‌های واتساپ بلاک کردن است، که در این بسته خبری شیوه فعال کردن آن برای شما آورده شده است.

یکی از قابلیت‌های واتساپ بلاک کردن است، که در این بسته خبری شیوه فعال کردن آن برای شما آورده شده است.

برای همه کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش آمده که از سمت مخاطبان خود مسدود یا بلاک شوند، اما اکثر کاربران واتساپ وقتی در این پیامرسان از سمت کسی بلاک می‌شوند نمی‌دانند آیا بلاک هستند یا خیر.

این اتفاق به دلیل برخی از ویژگی‌های حریم خصوصی این پیامرسان است که برای محافظت از کاربران ارائه داده شده است، از جمله اینکه به کاربر نمی‌گوید که یکی از مخاطبانی که با او در حال تبادل پیام است او را مسدود کرده، اگر کاربری از سمت کاربر دیگر در واتساپ بلاک شود، نمی‌تواند اعلان‌ها، پیام‌ها، تماس‌ها و به روزرسانی‌های وضعیت او را مشاهده کند.

فقط با یک کلیک می‌توان به راحتی در WhatsApp شخصی را مسدود و رفع انسداد کرد، اما نمی‌توان فهمید که او قبلاً چنین کاری را انجام داده، اما خوشبختانه این برنامه محبوب روش‌های پنهانی دارد که از طریق آن‌ها می‌تواند فهمید چه کسی دیگری را مسدود کرده است.

در ادامه به چند روش آن اشاره شده است:

آیا می‌دانید این شخص آنلاین است؟

دلیل عدم فعالیت فردی در واتساپ ممکن است این باشد که او دیگر از برنامه استفاده نمی‌کند، یا دلیل دیگری مانند حذف وضعیت آخرین دیده شده خود در WhatsApp باشد. اگر می‌خواهید بدانید مخاطبی شما را بلاک کرده یا خیر، صفحه چت با او را برای مدتی باز نگه دارید تا ببینید آنلاین است یا خیر. اگر کلمه آنلاین یا آخرین مشاهده را نمی‌بینید، ممکن است مسدود شده باشید.

آیا می‌توانید عکس پروفایل او را ببینید؟

وقتی در WhatsApp بلاک شوید، دیگر نمی‌توانید تغییراتی در عکس نمایه مربوط به مخاطبی که شما را مسدود کرده را مشاهده کنید یا در صورت تغییر عکس صفحه نمایش فعلی، همان تصویر قبلی برای شما باقی خواهد ماند. در این حالت می‌توانید عکس را از طریق حساب دیگری در WhatsApp که دارای همان مخاطب است مقایسه کنید تا ببینید آیا در تصاویر نمایه تفاوتی وجود دارد یا خیر.

آیا پیام‌های شما ارسال می‌شود؟

هنگامی که مخاطب شما را مسدود می‌کند، پیام‌های شما با یک علامت خاکستری باقی می‌ماند، به این معنی که آن‌ها هرگز تحویل داده نشده‌اند، اما ممکن است دلیل دیگری نیز برای عدم تحویل پیام وجود داشته باشد، آن هم عدم اتصال تلفن گیرنده به اینترنت است.

آیا می‌توانید با واتساپ او تماس بگیرید؟

هرگز نمی‌توانید با مخاطبی که شما را مسدود کرده تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید، اگرچه زنگ را به گونه‌ای خواهید شنید که گویا تماس از قبل در حال انجام است. اگر سعی کردید با آن شخص تماس بگیرید و تماس برقرار نشد، شما بلاک شده‌اید.

آیا می‌توانید مخاطب مربوطه را به یک گروه اضافه کنید؟

وقتی گروه جدیدی ایجاد می‌کنید و مخاطبی که شما را مسدود کرده به آن اضافه می‌کنید، این برنامه برای شما پیامی ارسال می‌کند که مجاز به افزودن شخص مورد نظر نیستید در این صورت است که متوجه می‌شوید توسط این شخص بلاک شدید.

 

ترفند

از کجا بفهمیم کسی ما را در واتساپ بلاک کرده است؟

وقتی توسط کاربری در واتساپ مسدود می‌شوید، اطلاعی به شما داده نمی‌شود، اما با چند روش می‌توانید آن را بررسی کنید.

از کجا بفهمیم کسی ما را در واتساپ بلاک کرده است؟
 

وقتی شخصی شما را در واتساپ بلاک می‌کند، دیگر نمی‌توانید از طریق این پیام رسان با او ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، واتساپ در صورتی که توسط کاربری مسدود شوید، شما را مطلع نمی‌کند. به همین خاطر ممکن است از خود بپرسید که آیا راهی وجود دارد که بفهمید توسط یکی از مخاطبین واتساپ خود بلاک شده اید یا خیر.

در این گزارش به پنج روش اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها از اینکه کاربری شما را در واتساپ مسدود کرده است، مطلع شوید. فقط در صورت مشاهده علائم زیر در واتساپ حساب شما از سمت طرف مقابل مسدود شده است.

 

نشانه ۱)  اگر قادر به دیدن آخرین بازدید یا آنلاین بودن شخصی در پنجره گفتگو واتساپ نیستید، این می‌تواند یکی از ساده‌ترین نشانه‌هایی باشد که شخصی شما را در واتساپ مسدود کرده است. معمولا در پنجره چت واتساپ آخرین حضور یا آنلاین بودن یک شخص را می‌توان مشاهده کرد، اما وقتی شما مسدود می‌شوید، نمی‌توانید آخرین وضعیت حضور یا آنلاین بودن آن‌ها را ببینید. البته توجه داشته باشید که ممکن است مخاطب شما را مسدود نکرده باشد و فقط تنظیمات آخرین بازدید خود را در واتساپ را غیرفعال کرده باشد.

 
 

نشانه ۲)  اگر در هنگام ارسال پیام فقط یک تیک کنار متن شما نمایان می‌شود به این معنی است که شما مسدود شده اید. پیام‌ها به شخصی که شما را در واتساپ مسدود کرده تحویل داده نمی‌شود. بنابراین، شما فقط یک تیک را مشاهده می‌کنید.

 

واتساپ2

 

نشانه ۳)  عدم امکان برقراری تماس تلفنی یکی دیگر از این نشانه‌ها است. شما نمی‌توانید با فردی که شما را در واتساپ مسدود کرده تماس تلفنی برقرار کنید. بنابراین، فقط باید تماس واتساپی با مخاطب مورد نظر برقرار کنید تا متوجه شوید که آیا شما را در واتساپ بلاک کرده یا خیر. البته این امکان وجود دارد که نتوانید با فردی تماس بگیرید و نیز شما را مسدود نکرده باشد. این مورد در زمان ضعیف بودن اتصال اینترنت رخ می‌دهد.

نشانه ۴)  یک نشانه دیگر عدم مشاهده تغییرات در تصویر نمایه واتساپ یک شخص است. اگر در لیست مسدودی‌های آن شخص قرار گرفته اید دیگر نمی‌توانید تصاویر نمایه آن‌ها را ببینید.

 

روش ۵)  عدم امکان افزودن شخصی به گروه واتساپ از دلایلی است که نشان از مسدود شدن شما دارد. اگر شخص مورد نظر، شما را در واتساپ مسدود کرده باشد، نمی‌توانید او را به هیچ گروه واتساپی اضافه کنید. اگر بخواهید او را به یک گروه اضافه کنید، با پیامی مبنی بر غیر مجاز بودن روبرو خواهید شد.

وقتی تمام پنج علامت ذکر شده در مورد شما درست بود، احتمال مسدود شدن شما در واتساپ از سمت یک شخص بسیار زیاد است. اما به خاطر داشته باشید که احتمالات دیگری نیز وجود دارد. واتساپ عمدا سعی کرده موضوع مسدود شدن کاربران را در ابهام قرار دهد، بنابراین کاربران نمی‌توانند با اطمینان کامل از مسدود شدن خودشان توسط سایر کاربران مطلع شوند.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • محمد ارسالی در

    همه میدونن

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه