ارسال به دیگران پرینت

بازار اجاره آپارتمان در تهران

نرخ رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان‌‌‌های مسکونی در تهران +جدول

مستاجران در مناطق متوسط شهر اغلب به دنبال آپارتمان‌‌‌های اجاری در محدوده قیمتی ودیعه تا 200‌میلیون تومانی با اجاره ماهانه زیر پنج‌میلیون تومان هستند.

مستاجران در مناطق متوسط شهر اغلب به دنبال آپارتمان‌‌‌های اجاری در محدوده قیمتی ودیعه تا 200‌میلیون تومانی با اجاره ماهانه زیر پنج‌میلیون تومان هستند.

بازار اجاره آپارتمان در تهران همچنان متلاطم است و در این وضعیت مستاجران بسیاری به دنبال یافتن آپارتمان‌‌‌هایی با اجاره ماهانه نسبتا پایین هستند.

 واسطه‌‌‌های ملکی فعال در بازار اجاره مسکن می‌‌‌گویند در هفته‌‌‌های اخیر تعداد مستاجرانی که در مناطق میانی شهر در جست‌‌‌وجوی آپارتمان اجاری بوده‌‌‌اند نسبت به فصول مشابه سال‌‌‌های گذشته قدری بیشتر بوده است. اغلب این مستاجران مایل به پرداخت اجاره‌بها تا حدود چهار یا نهایتا پنج‌میلیون تومان هستند. با این وجود مشکل این مستاجران کمبود نقدینگی برای پرداخت ودیعه کافی است.

گفته می‌شود مستاجران در مناطق متوسط شهر اغلب به دنبال آپارتمان‌‌‌های اجاری در محدوده قیمتی ودیعه تا 200‌میلیون تومانی با اجاره ماهانه زیر پنج‌میلیون تومان هستند و تعداد چنین خانه‌‌‌هایی که اکنون به بازار عرضه شده‌‌‌اند کم نیست، اما مشکل متقاضیان اجاره این است که متراژ فایل‌‌‌های موجود کمتر از چیزی است که آنها مدنظر دارند.

در مقابل فایل‌‌‌های عرضه شده در بازار اجاره پاییز در مناطقی مثل 4 و نیز مناطق 6 تا 9 با وجود اینکه در محدوده قیمتی مذکور قرار دارند اما به لحاظ متراژ بعضا با تقاضای مستاجران تناسب کافی ندارد.

واسطه‌‌‌های ملکی می‌‌‌گویند شرایط فعلی یک گروه از مستاجران در حال جست‌‌‌وجو در بازار مسکن که با محدودیت بودجه بیشتری روبه‌رو هستند، به نحوی است که برخی از آنها با توجه به تعداد اعضای خانوار امکان جابه‌‌‌جایی به واحد کوچک‌تر از خانه اجاره‌‌‌ای قبلی خود را ندارند و ناگزیر هستند یا به مناطق جنوب شهر بروند یا اینکه در شهرهای حومه مثل پرند و پردیس ساکن شوند.

در جدول زیر رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان‌‌‌های مسکونی در نقاط مختلف شهر که مالکان آنها به دنبال دریافت اجاره ماهانه تا چهار‌میلیون تومان هستند، گردآوری شده است.

 
 

7dmDqfLfFhf8

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار | نهضت ملی مسکن

۲ شرط ثبت‌نام نهضت ملی مسکن اصلاح شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از اصلاح ۲ شرط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: سابقه سکونت در کلانشهرها ۵ سال است و تغییر نمی‌کند.

۲ شرط ثبت‌نام نهضت ملی مسکن اصلاح شد
 

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری این‌که یکی از شروط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن مربوط به سابقه مالکیت خصوصی بود، اظهار کرد: بر این اساس متقاضیان باید از ابتدای سال 1384 به این سو فاقد مالکیت خصوصی باشند.

وی ادامه داد: اما با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که تصمیم بر این گرفته شد سابقه مالکیت خصوصی از 16  سال (سال 84 تا کنون) به 5 سال کاهش یابد. به این ترتیب افرادی که قبلا سابقه مالکیت داشته و به هر دلیلی ملک خود را فروخته‌اند می‌توانند با شرط عدم مالکیت خصوصی حداکثر 5 سال امکان ثبت‌نام نهضت ملی مسکن را دارند.

وی با اشاره به سابقه سکونت در نهضت ملی مسکن به‌عنوان یکی دیگر از شروط ثبت‌نام، گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که به کاهش مهاجرت مردم کمک کنیم. در این راستا در حال برنامه‌ریزی برای کاهش سابقه سکونت هستیم. البته سابقه سکونت در کلانشهرها همان 5 سال است و تغییر نخواهد کرد.

وی بیان کرد‌: اما برای سایر مناطق کشور سابقه سکونت جهت ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن کاهش می‌یابد که به‌زودی جزئیات آنرا اعلام خواهیم کرد.

 

پیش از این احراز شرایط متقاضیان بر اساس ماده (1) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به‌صورت زیر بود؛

 

متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاریخ 1357/11/22 از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن.

افراد ذیل نیز می‌توانند بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند:

نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور

معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (20) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور.

متقاضیان زن متأهل می توانند با ارائه تعهد نامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرایط واگذای به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه نامه مزبور از مزایا و امکانات این برنامه برخوردار شوند.

دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا

 

سابقه سکونت برای مهاجرین از کلان شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می یابد، برای کارمندان دولت که به استناد حکم دستگاه ذی ربط منتقل می شوند) به استثناء استان تهران ( این سابقه ملاک عمل نخواهد بود.

در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید موردتقاضا و یا در شهر مادر ملاک است و یا سایر شهرهایی که به دلیل عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور ازجمله شهرهای جدید معرفی می‌شوند.

عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال 1384 تا کنون.

متقاضیان واجد شرایط تائید شده در سامانه، باید برای استفاده از واحدهای مسکونی این برنامه حائز شرایط زیر نیز باشند: 

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...).

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام‌شده طی مراحل ساخت.

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • امیرمحمد ارسالی در

    یعنی تاچندماه دیگه رهن خونه تا500میلیون میره

  • امیر ارسالی در

    به خاطر گرانی اجاره و خانه و مخصوصاً زمین که هیچ ربطی به تحریم و دلار و مصالح ندارد و توسط نفوزیها و سرمایه داران و دلالان و محتکرین گروگان گرفته شده ایران به جهنمی برای زندگی تبدیل شده است کسی نه جرأت ازدواج دارد نه بچه دار شدن دولت هیچ نظارتی ندارد و دلالها هر غلطی دلشان میخواهد میکنند و دقیقا دارند نقشه دشمن برای انقراض نسل ایران را بکار میبندند تا دیر نشده سهم هر ایرانی را در مالکیت زمین و خانه مشخص کنید تا سرمایه داران نتوانند حق دیگران را صاحب شوند و مازاد انرا مصادره یا مالیات به اندازه 50 تا 100 درصد ارزش روز ملک بگذارید مالکیت را محدود به تعداد انگشت شمار نه یکی و مالیات 80 درصدی برای مازاد ان

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه