ارسال به دیگران پرینت

قیمت اقامت در هتل‌ها و هتل | قیمت‌های جدید | هتل‌های ایران

قیمت اقامت در هتل‌ها تغییر کرد

رییس جامعه هتلداران ایران گفت: نرخ هتل‌ها تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

جمشید حمزه‌زاده گفت: قیمت اقامت در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها مطابق هر سال، در مهرماه تغییر کرد که میانگین آن در سراسر کشور حدود ۲۰ درصد است. این قیمت‌ها تا یک سال آینده معتبر است.

او با بیان این‌که برخی از هتل‌ها هنوز قیمت‌های جدید را اعمال نکرده‌اند و این نرخ‌ها به تدریج در سراسر کشور تغییر خواهد کرد، افزود: این تغییر نرخ که دامنه آن از ۱۰ تا ۳۰ درصد تعیین شده، متناسب با وضعیت هتل از حیث استانداردسازی و اخذ گواهی استاندارد کیفیت خدمات اعمال می‌شود.

رییس هیأت مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران درباره تعیین نرخ ارزی در هتل‌های ایران برای اتباع خارجی با توجه مطالبه‌ای که در بین هتلداران کشور با توجه به نوسان ارز و ارزش پول ملی وجود دارد، گفت: در این‌باره فعلا تصمیمی گرفته نشده است و اجرای آن به بررسی‌های کارشناسی بیشتری نیاز دارد.

قیمت هتل‌ها در ایران نیمه دوم هر سال تعیین می‌شود. جامعه هتلداران ایران می‌گوید: نرخ‌ها را معمولا متناسب با تورم افزایش می‌دهد. در مهرماه سال ۹۹ قیمت اقامت در هتل‌های ایران با وجود کرونا، بیکاری و تعطیلی مراکز اقامتی، محدودیت‌های تردد و سفر تا ۳۰ درصد با افزایش مواجه شد؛ همان سقفی که برای شش ماه دوم امسال و شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته شده است.

جمشید حمزه‌زاده، رییس هیأت مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران قبلا گفته بود: در یکی دو سال اخیر قیمت‌ها بدون توجه به نرخ تورم افزایش داده‌ شده است، چون اگر می‌خواستیم شاخص تورم سالانه را درنظر بگیریم باید بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را اعمال می‌کردیم.

مرکز آمار ایران در مهرماه ۱۴۰۰ گزارش کرد که نرخ تورم سالانه به ۴۵.۸ درصد رسیده و تورم نقطه به نقطه گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در شهریورماه ۶۱.۶ درصد بوده است.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • علی قاسملو ارسالی در

  و نرخ استفاده از چادرهای مسافرتی ۶۰ ٪ افزایش یافت
  در مجموع راه و روش هتل داری در ایران ما مثل خیلی چیزها برعکس دنیاست

 • شهرام ستاری ارسالی در

  حالا این قیمتها رو مقایسه کنید با درآمد کارگران و کارمندان بدبخت و حقوق قانون کار.

 • ناشناس ارسالی در

  بلند بگید مرگ بر آمریکا

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه