ارسال به دیگران پرینت

سرپرست وزارت خارجه طالبان: همه شرایط به رسمیت شناخته شدن را عملی کرده‌ایم

سرپرست وزارت خارجه طالبان در دیدار با سفرا و نمایندگان ۱۴ کشور خارجی گفت که طالبان همه شرایط برسمیت شناخته شدن توسط جامعه جهانی را عملی کرده است.

«امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان و هیئت همراهش در ادامه دیدارهای دیپلماتیک خود در قطر، با سفرا و نمایندگان ویژه 14 کشور برای افغانستان که اکثریت آن‌ها از کشورهای اروپایی هستند، دیدار کرد.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان گفت که در آغاز این نشست متقی «پیرامون حکومت جدید اسلامی، تامین امنیت، روابط با جامعه جهانی، تحریم‌های وضع‌شدهبر افغانستان و از بین بردن فساد» صحبت کرد.

متقی با اظهار اینکه افغانستان پس از 40 سال از وجود یک نظام حاکم برخوردار شده است، از جامعه جهانی خواست تا از آمریکا بخواهند تا دارایی‌های افغانستان را آزاد کند.

سرپرست وزارت خارجه طالبان همچنین با درخواست برای برسمیت شناخته شدن توسط جامعه جهانی، افزود: حکومت جدید افغانستان به عنوان یک حکومت مسئول، تمامی شرایط برسمیت شناخته شدن را برآورده ساخته است.

پیش از این نیز «عبدالسلام حنفی» معاون نخست وزیر طالبان در نشست مسکو  گفته بود که طالبان تمامی ارکان دولت که عبارت است از قلمرو، حکومت، حاکمیت ملی و جمعیت را با خود دارد و خواستار برسمیت شناخته شدن دولت موقت طالبان شده بود.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل دیگر کشورها با دولت طالبان نیز هشدار داده بود که انزوای افغانستان به نفع هیچکس نیست.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه