ارسال به دیگران پرینت

پیش بینی بورس در هفته اول شهریور

در آخرین روز کاری بازار سهام، در پایان معاملات روز یکشنبه شاخص کل بورس ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحد بالا آمد و به رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد رسید.

خروج پول حقیقی ناهمگونی مهمی است که در بازار سهام تهران وجود دارد. تحلیل‌گران علت اصلی این ناهمگونی را عدم اعتماد سهام‌داران حقیقی به بورس می‌دانند. بسیاری از سهام‌دارانی که سبد سهام‌شان پیش از این در محدوه زیان بوده با رشد شاخص طی هفته‌های اخیر به نقطه سر به سری یا حتی سود رسیده‌اند و در نتیجه از بازار خارج شدند.

به نظر می‌رسد با آن که انتظارات تورمی موجب رشد قیمت‌ها در بازار دارائی‌ها شده و عواملی چون رشد قیمت دلار نیز به عنوان اهرمی برای افزایش قیمت‌ها در بازار سهام عمل کرده اما همچنان بسیاری از سهام داران حقیقی به آینده بازار بی‌اعتمادند. در نتیجه ناهمگونی صعود قیمت‌ها و خروج پول حقیقی چالش بازار سهام در طی روزهای آتی است. اگر روند خروج پول حقیقی ادامه یابد و شاهد رشد صف‌های فروش باشیم روند صعودی فعلی متوقف خواهد شد.

 

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • Me ارسالی در

    ديگه اين خبر ها حسرت ما را زياد مي کنند.
    60 درصد سرمايه ما از دست رفت. حالا هم 6 ماهه تو سهم وهنر گير افتاديم. يه عده نامرد دست به يکي کردند و سهم را به ما انداختند و حقوقي و بازيگردان هم هيچ کاري براي ما انجام نميدن.
    واقعاً صداي ما به هيچ جا نميرسه

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه