ارسال به دیگران پرینت

روند برگزاری مناظره‌های انتخابات چگونه است؟ | نامزدها امکان مباحثه ندارند!

اولین مناظره نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، امروز (۱۵ خرداد ماه) با حضور هفت نامزد نهایی، با موضوع اقتصاد روی آنتن رفت. در این مناظره نامزدها اجازه مداخله در صحبت‌های همدیگر و اساسا امکان مباحثه را ندارند.

اولین مناظره نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، امروز (۱۵ خرداد ماه) با حضور هفت نامزد نهایی، با موضوع اقتصاد روی آنتن رفت. در این مناظره نامزدها اجازه مداخله در صحبت‌های همدیگر و اساسا امکان مباحثه را ندارند.

 اولین مناظره از ساعت ۱۷ امروز (۱۵ خرداد ماه) با حضور هفت نامزد تایید صلاحیت شده (سیدابراهیم رئیسی،‌ محسن رضایی،‌ سعید جلیلی،‌ محسن مهرعلیزاده،‌ عبدالناصر همتی،‌ علیرضا زاکانی،‌ امیرحسین قاضی‌زاده) در استودیوی شماره ۱۱ تلویزیون آغاز شد. موضوع پرسش‌های نخستین مناظره زنده تلویزیونی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، درباره مباحث اقتصادی است.

در ابتدا، مرتضی حیدری، مجری این دوره از مناظره‌ها اطلاعیه کمسیون بررسی تبلیغات انتخابات را قرائت کرد.

او همچنین اعلام کرد که با مجوز ستاد مباره با کرونا و با توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و فضای بزرگ استودیو، نامزدها و مجری اجازه دارند از ماسک استفاده نکنند. 

حیدری توضیح داد: در این دوره از مناظره‌ها ذخیره زمانی وجود ندارد و میکروفن‌ها سر زمان مقرر قطع می‌شوند. در واقع میکروفن‌ها تنها در زمان مجاز باز هستند و امکان بحث همزمان وجود ندارد. نمایشگرها نیز زمان باقی مانده برای هر نامزد را نشان می‌دهند.

او یادآور شد که هر برنامه مناظره در دو نیمه برگزار می‌شود که زمان تقریبی آن ۹۰ دقیقه است و هر نیمه خود دارای سه بخش است. 

پیش از آغاز مناظره، مراسم قرعه‌کشی جایگاه نامزدها توسط رنجبران (مدیر کل روابط عمومی صداوسیما) انجام شد؛ بر این اساس به ترتیب شماره‌های قرعه‌کشی‌ قبلی، کاندیدا به ترتیب از شماره یک تا هفت، یک عدد را انتخاب کردند. قاضی زاده هاشمی با انتخاب عدد ۵ (صندلی شماره ۳)، همتی با انتخاب عدد ۳ (صندلی شماره ۷)، رضایی با انتخاب عدد ۱ (صندلی شماره ۵)، جلیلی با انتخاب عدد ۴ (صندلی شماره ۱)، رئیسی با انتخاب عدد ۶ (صندلی شماره ۲)، مهرعلیزاده با انتخاب عدد ۲ (صندلی شماره ۶) و زاکانی با انتخاب عدد ۷ (صندلی شماره ۴) را انتخاب کردند.

بر اساس مصوبه کمیسیون تبلیغات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، مناظره نامزدهای انتخابات برای روزهای شنبه ۱۵ خرداد، سه‌شنبه ۱۸ خرداد و شنبه ۲۲ خرداد تعیین شده است.

همچنین مدت تعیین شده برای مناظره، ‌سه ساعت اعلام شده و مرتضی حیدری به عنوان مجری مناظره‌های انتخاباتی انتخاب شده است.

 

 

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه