ارسال به دیگران پرینت

امیرحسین قاضی زاده هاشمی :

به هر ایرانی بسته غذایی ۳۰۰ هزار تومانی پرداخت میشود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه سلامت مردم برایم اهمیت دارد، گفت: به ازای هر ایرانی بسته ماهانه ۳۰۰ هزار تومانی را طراحی کردیم و برنامه از بذر تا سفره را اجرا می کنیم.

 

امیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر یکشنبه، در گفت و گویی با اشاره به سوابق اجرایی، علمی و نمایندگی مجلس اظهار کرد: تقریبا همه زوایای کشور را شناخته ام و اشراف قابل قبولی از همه موضوعات کشور پیدا کرده ام. علاوه بر این در اندیشکده گام دوم هم برنامه تحولی را تدوین کردیم تا برای مشکلات جدی مردم راه حلی بیندیشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره سه اولویت اصلی برنامه اصلی اقتصادی خود افزود: شعار محوری دولت ما "ثبات و آرامش با دولت سلام" است. چون دولت سلام می‌خواهد برای مردم آرامش بیاورد.

 وی با بیان اینکه اولین اولویت ما ایجاد ثبات اقتصادی است، گفت: شیب تورم در ۱۰ سال گذشته تندتر شده و در سال ۹۹ این تورم تقریبا به ۵۰ درصد رسیده است. کسری بودجه و خلق نقدینگی توسط بانک مرکزی منجر به تورم می‌شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه میانگین رشد اقتصادی ما نیم درصد بوده است، گفت: عدم توازن سبب تورم ۲۲ و نیم درصدی رشد نقدینگی شده است و ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا با بیشترین رشد نقدینگی است.

نایب رییس پیشین مجلس با تشریح برنامه های خود در بخش مسکن گفت: ۴  و نیم میلیون واحد کمبود مسکن داریم و در مسکن مساله بی مسکن‌ها را حل می‌کنیم و در کنار آن نوسانات قیمت غذا را ارزیابی کردیم و مساله گرسنگی را هم حل و فصل می‌کنیم.

 وی اشتغال و تولید  را دو روی یک سکه عنوان کرد و گفت: در حوزه اشتغال برنامه ضربتی دو ساله داریم و برای تمام افراد فاقد شغل علاقمند به کار، بسته ای تهیه کردیم تا آنها را به شغل قابل قبولی برسانیم. نیازمند تحولی بنیادین در بخش کشاورزی هستیم. در این زمینه یک حمایت موقت داریم و برای ارزان نگه داشتن و در دسترس بودن بسته غذایی مطلوب برنامه ریزی کردیم.

[به هر ایرانی بسته غذایی ۳۰۰ هزار تومانی می‌دهم /مساله گرسنگی را هم حل و فصل می‌کنم]

 وی با اشاره به چالشهای بخش کشاورزی گفت: در این بخش با دهقان‌هایی روبرو هستیم که به صورت سنتی کار می‌کنند و زنجیره کشاورزی کامل نیست.

 قاضی زاده هاشمی مشکل کمبود آب و مساله قاچاق محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه را از دیگر چالشهای بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: مساله اصلی در کشاورزی، مدیریت است. باید مدیریت بخش کشاورزی را به مدیران زنجیره بسپاریم. وی در خصوص برنامه خود در این بخش گفت: کشور را به ۵۰ قسمت تقسیم می‌کنیم و ۵۰ مدیر زنجیره ای خواهیم داشت. علاوه  بر این در پشتیبانی از محصولات کشاورزی، دولت باید سه جا دخالت کند و پیش بینی می کنیم که مجموعه محصولات ما در بورس ارائه شود. بنابراین دولت مستقیم وارد این موضوع نمی شود بلکه با خرید تضمینی از تولید کننده و با یارانه از مصرف کننده حمایت می کند.

وی با بیان اینکه همه یارانه را به نفر آخر می دهیم تا کالای ارزان به دست مردم برسد، گفت: دولت در تعرفه هم باید دخالت کند و نباید تعرفه طوری باشد که تولید کننده در آن دخالت داشته باشد. همچنین در بخش آب کشاورزی هم برنامه جدی داریم و طرح های قنات ملی، لوپ آبی ایران، آبخیززداری گسترده و بازپروری بنیاد آب را در مسیر سبز شدن ایران اجرا می کنیم. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری نوع مدیریت و حکمرانی را مانع اصلی تولید دانست و گفت: باید پیشران‌ها و موتورهای مدیریتی داشته باشیم تا مجموعه مولفه‌های پشت سر خود را زنجیر کند و دولت هم در آن نباشد ودولت صرفا مراقب باشد افراد مختلف به منافع هم ضربه نزنند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در بحث تعاونی‌ها مدیریت زنجیره‌ای مدل ما ایجاد موسسات سهامی کشاورزی است که توسعه شرکت‌های سهامی در سطح کشور، مدیر زنجیره تولید و توزیع مواد کشاورزی می‌شوند. حلقه میانی مدیران نخبه هستند و دولت حرفه ای در کنار آنها قرار می گیرد.

وی همچنین در خصوص برنامه خود در بخش بیمه گفت: بیمه یک صنعت است که باید در کنار کشاورز قرار بگیرد و ۹۰ درصد آن را باید دولت بدهد و عدم ضرر و  زیان آن را با آموزش دادن به کشاورز فراهم کند نه با رها کردن در محیط خشک یا کشت.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: یک مدل کشت برای محصولات کشاورزی که الگوی کشت براساس شرایط عادی است در نظر گرفتیم. ما مدل دومی هم نیاز داریم تا بیمه از منظر در بحران و خطر بودن و امکان در معرض خسارت بودن  حمایت کند. الگوی کشت باید روی هم قرار بگیرد و مسوول الگوی کشت دوم بیمه است و ما نظام بیمه را موسسه علمی و اقتصادی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه چون پزشکم سلامت مردم برایم اهمیت دارد، گفت: باید غذای سالم به مردم برسد. به همین دلیل به ازای هر ایرانی بسته ماهانه ۳۰۰ هزار تومانی را طراحی کردیم تا با ۳۰۰ هزار تومان غذای کافی با شرط دارا بودن کالری، ویتامین، سالم بودن و تنوع بخشی اتفاق بیفتد. در این زمینه برنامه از بذر تا سفره برنامه ریزی کردیم که چگونه صادرات، قیمت و سم موجود در محصولات غذایی و فرآوری مواد کشاورزی را مدیریت کنیم.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • مش خوبیار ارسالی در

  میگم این نامزدها این همه حرف خوری زیادی میکنن خسته نمیشن؟؟؟!!!

 • ناشناس ارسالی در

  اینکه ایشان به هر ایرانی بسته حمایتی میدهد کار خوبی میکند و دیگر پارتی بازی نمی کنند به یک عده یارانه معیشتی بدهند و همه ندهند و حق عده‌ای از ایرانیان راضایع کرده‌اند

 • سهند ارسالی در

  ذره ای شعور میخواد انسان بفهمه به کسیکه از یارانه صحبت میکند نباید رای داد!!!

 • من ارسالی در

  هر کاندیدی که وعده غذا داد معلومه دنبال پر کردن جیب خودشه
  مگه مردم گدا هستند که میخوای پول غذا بهشون بدی
  باید از ریشه درست کنین هزینه کنین برنج کاشته بشه چای کاشته بشه کشاورزان دامداران رو حمایت کنین تولید فراوان بشه که مردم بتونن بخرن نه اینکه مثل گدا پول بهشون بدین

 • ناشناس ارسالی در

  خیلی زحمت میکشی که از الان تصمیم داری وضعیت را به حدی بحرانی کنی که به هر ایرانی ۳۰۰تونان بسته غذایی بدی؟خاک تو سر ما ایرانی ها

 • ناشناس ارسالی در

  مردک مگر مردم گدا هستن که تو بخوای غذا بهشون بدی خود چی این مردم در کشورشان آنقدر ثروت دارن که توی بیسواد همچین حرفی نزنی مردم کشور یک باسواد و مرد مخوان که او توی بیسواد نیستی

 • کارگر ارسالی در

  چندصددرصد می تونی از حقوق کارگروکارمندا هرسال کم کنی.ایامی توانی به نفع سرمایه دار کار کنی.ایامی تونی پول بدون پشتیبان چاپ کنی وازآن برای ماسرمایه دار وام میلیاردی بدی .می تونی تورم راببری بالا و کارگر مجبوربشه التماس اضافه کار برای کل سال کنه و بعد خودش بچه هایش هم همین راه را ادامه بدن .اصلا می تونی دین وبدنام کنی.یا...

 • رضا ارسالی در

  قابل توجه شورای نگهبان که افراد صلاحیت داررو انتخاب و معرفی کرده به این کاندیداها بفرمایید که به مردم ماهیگیری یاد بدید به جای اینکه ماهی بهشون بدید

  با این طرز تفکر ، فرداما هم مثل کشورهای کمونیستی میشیم که باید همیشه چشم مون به دنبال بذل و بخشش های نظام باشیم !!!

 • ایرانی ارسالی در

  بازم حرفهای نخ نما شده....

 • حمید ارسالی در

  بسته 300تومانی میده ولی ازهرشخص 300میلیون میگیری ن عامو این راه قدیمی شده

 • حسین منصور حلاج ارسالی در

  حرف هیچکس رو باور نمیکنم دیگه

 • من ارسالی در

  زحمت کشیدی واقعا. که مردم. چی حساب میکنید عمه. بیامرز سیصد تومن چی میشه اخه برید خجالت بکشید بستونه. اووووف از این ادما شل مغز

 • Aa ارسالی در

  با عرض سلام خدمت شما آقای محترم نفر قبلی هشت سال کلید داشت نتونست شما شوخی میکنید همین چند نون خشک که مردم دارند ازشان نگیرید وعده وحیده پیشکش

 • شکیبا ارسالی در

  نظرها را که در دید عموم نمیگذارید دیگه میخواید چیکار؟

 • علی ارسالی در

  وعده و وعید دیگه قدیمی شده ،یه راهی نشون مردم بدید که اعتماد کنند.صداقت،اعتماد ،توانایی و اقتدار

 • عبدالحسین ارسالی در

  شاخم در آمد این هم یک اح م د ی ... دیگر

 • ناشناس ارسالی در

  خدا در آخرت بهت کمک کنه بده در راه

  خدا این کاسه گدایی من

 • آنیتا ارسالی در

  یارانه نده گلم.عدالت با برقرار کن همه چی درست میشه.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه