ارسال به دیگران پرینت

پایان تعقیب طارمی و پورتو: اسپورتینگ قهرمان بدون شکست

روبن آموریم 36 ساله، هدایت اسپورتینگ لیسبون را برعهده دارد. او پس از یک فصل درخشش در براگا با لقب ژوزه مورینیوی جدید مطرح شد و در اولین فصل مربیگری خود در اسپورتینگ لیسبون قهرمان شد

اسپورتینگ لیسبون در فاصله دو هفته تا پایان فصل 2020/21 لیگ پرتغال، قهرمان این رقابت ها شد. آنها با برتری 1-0 مقابل بواویشتا، قهرمانی خود را مسجل کردند:

به گزارش تابناک ورزشی، اسپورتینگ لیسبون تا هفته سی و دوم بدون باخت است. آنها می توانند یک قهرمانی بدون شکست را تجربه کنند. این تیم فقط 15 گل دریافت کرده است!

روبن آموریم 36 ساله، هدایت اسپورتینگ لیسبون را برعهده دارد. او پس از یک فصل درخشش در براگا با لقب ژوزه مورینیوی جدید مطرح شد و در اولین فصل مربیگری خود در اسپورتینگ لیسبون ثابت کرد توانایی زیادی در حرفه مربیگری دارد.

اسپورتینگ لیسبون پس از 19 سال فاتح لیگ پرتغال شد. تا پیش از این فصل، آخرین قهرمانی آنها به فصل 2001/02 مربوط می شد. طی این سال ها پورتو 11 و بنفیکا 7 بار قهرمان شدند.

19 سال، بیشترین مدت انتظار در تاریخ اسپورتینگ لیسبون برای تکرار قهرمانی در لیگ پرتغال است.

در فصل 2001/02، کریستیانو رونالدو در تیم بی اسپورتینگ حضور داشت. او از فصل بعد از قهرمانی به تیم اصلی راه یافت.

اسپورتینگ لیسبون، سومین تیم پرافتخار لیگ پرتغال است:

1- بنفیکا: 37 قهرمانی و 29 نایب قهرمانی

2- پورتو: 29 قهرمانی و 27 نایب قهرمانی

3- اسپورتینگ لیسبون: 19 قهرمانی و 21 نایب قهرمانی

4- بلننسس و بواویشتا هرکدام 1 قهرمانی

5- سایر تیم ها بدون قهرمانی

گفتنی است 3 سال پیش هواداران افراطی اسپورتینگ لیسبون به دلیل نتایج ضعیف این تیم به کمپ تمرینی باشگاه هجوم بردند و بازیکنان را زخمی کردند. پس از این اتفاق، بسیاری از بازیکنان این تیم به صورت یکطرفه قرارداد خود را فسخ کردند تا اسپورتینگ لیسبون از نظر اقتصادی و ورزشی به شدت وارد بحران شود. آنها با مدیریت صحیح در عرض 3 سال، فاتح لیگ پرتغال شدند!

منبع: تابناک
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه