ارسال به دیگران پرینت

تحریم های جدید آمریکا علیه میانمار اعمال شد

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه مخالفت خود با کودتای ارتش میانمار شامگاه چهارشنبه دو شرکت دولتی این کشور را تحریم کرد. دولت آمریکا تا کنون بعد از انجام کودتای ارتش میانمار و سرکوب معترضان در کشور چندین دور تحریم علیه این کشور اعمال کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه مخالفت خود با کودتای ارتش میانمار شامگاه چهارشنبه دو شرکت دولتی این کشور را تحریم کرد.

 براساس وب سایت رسمی وزارت خزانه داری آمریکا، واشنگتن دو شرکت میانمار تیمبر و مروارید میانمار (Myanma Timber Enterprise and Myanmar Pearl Enterprise) را در لیست سیاه تحریم ها قرار داده است.

دولت آمریکا تا کنون بعد از انجام کودتای ارتش میانمار و سرکوب معترضان در کشور چندین دور تحریم علیه این کشور اعمال کرده است.

میانمار از زمان کودتای ارتش علیه دولت منتخب "آنگ سان سوچی" با بحران داخلی روبرو بوده است، تقریباً هر روز کشور شاهد اعتراض گسترده معترضان نسبت به کودتای ارتش است.

انجمن کمک به زندانیان سیاسی یک گروه فعال گزارش می دهد که از زمان کودتای ارتش ۷۳۸ نفر توسط نیروهای امنیتی میانمار کشته شده اند و ۳ هزار و ۳۰۰ نفر در بازداشت هستند، ۲۰ نفر دیگر به اعدام محکوم شده اند.

میانمار از زمان کودتای ۱۳ بهمن در شرایط فوق العاده سراسری بوده است و رهبران ارتش مسئولیت تمام امور دولتی را در دست دارند. شبکه تلویزیون دولتی میانمار اواخر اسفند ماه سال گذشته اعلام کرد حاکمان نظامی در بخش های زیادی از شهر یانگون بزرگترین شهر این کشور و برخی مناطق دیگر حکومت نظامی اعلام کرده اند.

ارتش میانمار که در مدت زیادی از ۶۰ سال گذشته حاکم این کشور بوده اما در یک دهه گذشته تا حدی قدرت را به غیرنظامیان داده بود، همواره با گروه های قومی در نبرد بوده و در سال ۲۰۱۷ کارزار پاکسازی قومی را علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در غرب کشور اجرا کرد و هزاران تن را به قتل رساند و ۷۰۰ هزار نفر را مجبور به مهاجرت به بنگلادش کرد که در شرایط دشواری به سر می‌برند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه