ارسال به دیگران پرینت

ماجرای جالب سرقت مرد هلندی از موزه| مرد 58 ساله هلندی چگونه تابلو ون گوگ را دزدید؟

ماجرای جالب سرقت مرد هلندی از موزه به تازگی اتفاق افتاده است. مرد 58 ساله هلندی چگونه تابلو ون گوگ را دزدید؟ سارق تابلوی5 میلیون پوندی ون‌گوگ دستگیر شده است.

ماجرای جالب سرقت مرد هلندی از موزه به تازگی اتفاق افتاده است. مرد 58 ساله هلندی چگونه تابلو ون گوگ را دزدید؟ سارق تابلوی5 میلیون پوندی ون‌گوگ دستگیر شده است. 

به نقل از گاردین، پلیس یک مرد هلندی ۵۸ ساله متهم به سرقت دو نقاشی از ون‌گوگ و فرانس هالس را در خانه اش در مرکز شهر بارن دستگیر کرد.

تابلوی «باغ خانه کشیش در نوینن» ون‌گوگ روز ۳۰ مارس سال گذشته از موزه سینگر لارن در نزدیکی آمستردام به سرقت رفته بود. این سرقت دقیقا در تولد ۱۶۷ سالگی نقاش بزرگ قرن نوزدهمی رخ داده بود.

«دو پسر خندان» اثر نقاش قرن هفدهمی هلندی فرانس هالس نیز دیگر کار دزیده شده توسط این سارق ۵۸ ساله عنوان شده است. نقاشی هالس پیش تر در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۱۱ نیز به سرقت رفته بود که در بار اول بعد از سه سال و بار دوم بعد از ۶ ماه پیدا شد.

این مرد متهم است که سال گذشته دو نقاشی «باغ خانه کشیش در نوینن» اثر ون‌گوگ و «دو پسر خندان» اثر هالس را از موزه های هلند به سرقت برده بود.

پلیس هلند البته اعلام کرد که هیچکدام از نقاشی ها پیدا نشده است. تابلوی نقاشی ونگوگ ارزشی معادل ۵ میلیون پوند دارد.

دستگیری سارق تابلوی ۵ میلیون پوندی ون‌گوگ

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه