ارسال به دیگران پرینت

آداب واتس اپ برای دل‌های خونین!

می‌دانم که دل خیلی‌ها از واتس‌اپ خون است، تجربه کاربری این پیام‌رسان به اندازه کافی آزاردهنده است ، پس بیایید با رعایت موارد زیر، حداقل نمک کمتری روی زخم همکاران پاشیده شود این‌ها پیشنهادهای من است.

تجربه کاربری این پیام‌رسان به اندازه کافی آزاردهنده است

 پس بیایید با رعایت موارد زیر، حداقل نمک کمتری روی زخم همکاران پاشیده شود

این‌ها پیشنهادهای من است :  

1) پیشنهاد می‌کنم بدون آشنایی قبلی، با کسی در واتس‌اپ تماس نگیریم. اینکه شماره تلفن کسی را داریم، مجوز تماس مستقیم به ما نمی‌دهد! بهتر است ابتدا پیام بدهیم، اجازه بگیریم، ساعت تعیین کنیم و بعد از آن تماس بگیریم.

2) برای وقت همکارانمان ارزش قائل شویم. در هنگام ارسال ویس، سعی کنیم تا حد ممکن سریع، موجز و شفاف صحبت کنیم. کمتر کسی از شنیدن ویس پنج‌دقیقه‌ای که وسطش چای می‌نوشیم و با دیگران هم صحبت می‌کنیم، خوشحال می‌شود!

3) پیشنهاد می‌‌کنم در اولین ارتباط واتس‌اپی، ویس ارسال نکنیم و پیاممان را بنویسیم.

4) واتس‌اپ برای هر نوع ارتباط و موضوع کارآمد نیست. پیشنهاد می‌کنم قبل از ارسال پیام یا ویس، به این فکر کنیم که آیا ایمیل ابزار کارآمدتری است یا واتس‌اپ؛ حتی شاید بهتر باشد جلسه‌ای کوتاه ترتیب بدهید. واتس‌اپ مناسب هر موضوعی نیست.

5) در ارتباط با افراد کمتر آشنا، پیشنهاد می‌کنم از پیام‌های منقطع و پر تعداد پرهیز کنیم. همه حرفمان را در قالب یک پیام بفرستیم.

6) اگر واتس‌اپ کاری داریم، در انتخاب عکس پروفایل دقت کنیم. تصاویری که مصداق «دستی به جام باده و دستی به زلف یار» هستند پیشنهاد نمی‌شود. :)

7) لطفا پیام را قسطی تحویل ندهیم! حال‌واحوال کردن کار پسندیده‌ای است، اما یک پیام «سلام خوبی؟» خالی حداقل من را خوشحال نمی‌کند. لازم است در ادامه پیام بنویسید دقیقا با من چه کار دارید.

8) در گروه‌های کاری، جز به ضرورت و با هدف مشخص، پیام غیرکاری نفرستیم. ارسال جک، ویدئوهای سرگرم‌کننده یا استیکرهایی مثل «صبحتان بخیر» و «روز خوبی را برایتان آرزو می‌کنم» در ابتدای هر روز کاری، شخصیت حرفه‌ای ما را زیر سوال می‌برد.

9) اگر همکارمان پیام ما را هنوز ندیده، لازم نیست دائما یادآوری کنیم که «چرا جواب نمیدی؟» و پیام‌هایی از این دست. فرض را بر این بگذاریم که سر همکارمان شلوغ است و به زودی به پیام ما می‌رسد.

10) پیشنهاد می‌کنم همکاران غیرمرتبط را به گروه‌های کاری اضافه نکنید. قطعا آن حجم از نوتیفیکیشن برایشان آزاردهنده است. همچنین موضوع گروه را به حاشیه می‌برند.

11) اگر گروهی ایجاد می‌کنیم، همان ابتدا یک پیام نوشتاری بگذاریم و هدف از تاسیس گروه را بگوییم. اگر لازم است، قبل از اضافه کردن همکارمان به گروه، از او اجازه بگیریم.

12) در یک گروه شلوغ، برای پاسخ دادن به یک پیام حتما روی خود پیام ریپلای بزنیم تا جلوی سوءتفاهم‌ها را بگیریم.

13) پیشنهاد می‌کنم فایل‌هایی که حجم بالایی دارند، یا فایل‌هایی که نیاز است جایی آرشیو شوند را در واتس‌اپ ارسال نکنیم. محل مناسبی نیست.

 

از حساب توییتر یوسف فراهانی

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه