ارسال به دیگران پرینت

طارمی برای پورتو یک پنالتی گرفت| طارمی اخراج شد

بازی دیشب پورتو در مقابل یوونتوس با بازی درخشان مهدی طارمی دیدنی تر شد. مهدی طارمی در این دیدار یک پنالتی برای پورتو گرفت. همچنین مهدی طارمی در این بازی اخراج شد اما چون پورتو بازی رفت را ازجمله با یک‌گل مهدی طارمی ۲-۱ برنده‌شده ‌بود، سر جمع بازی ۴-۴ شد و پورتویی‌ها بنابر قانون گل‌ بیش‌تر در خانه حریف برنده شدند.

بازی دیشب پورتو در مقابل یوونتوس با بازی درخشان مهدی طارمی دیدنی تر شد. مهدی طارمی در این دیدار یک پنالتی برای پورتو گرفت. همچنین مهدی طارمی در این بازی اخراج شد اما چون پورتو بازی رفت را ازجمله با یک‌گل مهدی طارمی ۲-۱ برنده‌شده ‌بود، سر جمع بازی ۴-۴ شد و پورتویی‌ها بنابر قانون گل‌ بیش‌تر در خانه حریف برنده شدند.

در بازی برگشت لیگ‌ قهرمانان اروپا، دور یک‌هشتم پایانی، مهدی‌طارمی یک پنالتی برای تیم‌اش پورتو گرفت و آن‌ها را به قله نزدیک کرد، اما اخراج شد و تیم‌اش بیش‌از یک‌ساعت لب دره حذف ایستاده بود، اما پرتاب نشدند. طارمی پورتو را از قله بالا برد، به لبه دره غلتاند اما پرت نشدند.

مهدی طارمی ستاره ایرانی تیم پورتو در شرایط امشب در ترکیب تیمش حضور یافت که در نیمه نخست یکی از بهترین بازیکنان زمین بود و هم برای پورتو پنالتی گرفت تا به دومین ایرانی بدل شود که توانسته در لیگ قهرمانان اروپا پنالتی گیرد و هم یک ضربه خطرناک به تیرک دروازه یوونتوس که با بدشانسی راهی به دروازه شزنی پیدا نکرد؛ پیش از طارمی، مهدی مهدوی‌کیا در لیگ قهرمانان اروپا توانسته بود پنالتی بگیرد و جالب آن‌که مهدوی‌کیا هم مقابل خط دفاعی یووه موفق به کسب پنالتی شده بود.

اما رکورد دیگری که امشب به کارنامه طارمی اضافه شد، مربوط به حضور 8 دقیقه او در نیمه دوم بود؛ نیمه‌ای که اصلا ستاره ایرانی شباهتی به طارمی نیمه اول نداشت و با پرخاشاگری و البته با کم‌تجربگی داور را مجاب کرد تا از دو کارت زرد در فاصله‌ای زمانی کوتاه استفاده کند و کونسیسائو از یک مهره کلیدی در ترکیب تیمش محروم شود.

اخراجی که اولین کارت قرمز یک بازیکن ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا به شمار می‌آمد، هر چند این اخراج پایانی دراماتیک برای پورتو داشت و آن‌ها توانستند از سد حریف قدرتمند خود بگذرند و طارمی نیز با چشمانی اشکبار به زمین بازی بازگشت و در حلقه شادی همبازیان خود شرکت کرد.

ضربه سر مهدی طارمی در دقیقه 6 با بدشانسی به تیرک دروازه برخورد کرد.

پورتو بامدادان با یک پنالتی(در آغاز بازی) و یک کاشته دیدنی از الیویرا (در وقت‌های اضافه و وقتی ۱۰نفره بودند)، دوگل به یوونتوس زد اما سه‌گل هم خورد و پس‌از ۱۲۰دقیقه ۳-۲ باخت ولی چون بازی رفت را ازجمله با یک‌گل طارمی ۲-۱ برنده‌شده ‌بود، سر جمع بازی ۴-۴ شد و پورتویی‌ها بنابر قانون گل‌ بیش‌تر در خانه حریف برنده شدند.

اشک‌های طارمی را در این شب تاریخی، در آغوش اولیویرا، ناجی و زننده گل‌های پورتو می‌بینید.

شب پر ماجرای طارمی مقابل یوونتوس

شب پر ماجرای طارمی مقابل یوونتوس

به نقل از ورزش سه؛ در دوئل امشب یوونتوس و پورتو، مهدی طارمی توانست دو رکورد مثبت و منفی جدید را به کارنامه فوتبالی خود اضافه کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه