ارسال به دیگران پرینت

ضد آفتاب بزرگسالان را برای کودکان استفاده نکنید

پوست کودکان نازک تر از پوست بزرگ سالان است و جذب ترکیبات شیمیایی ضدآفتاب ها در پوست کودکان بیشتر است، از طرفی بدن کودکان نمی تواند به اندازه بزرگ سالان این ترکیبات را دفع کند.

پوست کودکان نازک تر از پوست بزرگ سالان است و جذب ترکیبات شیمیایی ضدآفتاب ها در پوست کودکان بیشتر است، از طرفی بدن کودکان نمی تواند به اندازه بزرگ سالان این ترکیبات را دفع کند.

مهم ترین ترکیبات یک ضدآفتاب فیلترهای موجود در آن است که در ضدآفتاب کودکان برخی از این فیلترها نباید وجود داشته باشد. 

برخی فیلترهای ضدآفتاب ها مانند اکتینوکسات، اکتوکریلن و عطرها می تواند حتی در بزرگ سالان با پوست حساس، موجب بروز حساسیت شود. پس بهتر است برای سلامت کودکان از ضدآفتاب های فاقد این ترکیبات استفاده شود تا احتمال بروز آلرژی کمتر باشد.

نکته مهم آنکه حتماً پیش از آن که از یک کرم ضدآفتاب جدید به تمام بدن کودک بزنید، روی بخش کوچکی از پوست دستش امتحان کنید و اگر پس از 24 ساعت نشانه قرمزی و التهاب دیده نشد از آن استفاده کنید.

ضد آفتاب را 30 دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن به پوست کودک بزنید

ازآن جاکه حدود 30دقیقه زمان می برد تا ضدآفتاب جذب پوست کودک شود؛ بنابراین پیش از خروج از خانه، ضدآفتاب را روی پوست کودک بزنید. در استفاده از این مواد روی پوست کودک زیاده روی نکنید، قرار گرفتن لایه ای یکسان از ضدآفتاب در تمام قسمت های باز بدن به شرط استفاده از پوشش های فیزیکی مناسب برای دفع اشعه های فرابنفش خورشید کافی است. درصورتی که کودک مشغول شنا و بازی در آب است، ضدآفتاب را در فواصل زمانی کمتری تجدید کنید. مراقب باشید که ضدآفتاب را اطراف چشمان کودک استفاده نکنید.

برای نوزادان زیر6 ماه از ضدآفتاب استفاده نشود

برای محافظت از پوست نوزادان زیر شش ماه در برابر اشعه های مضر، تا جایی که امکان دارد کودک را در معرض اشعه خورشید قرار ندهید و در صورت لزوم برای محافظت از پوست او از پوشش های فیزیکی مانند لباس مناسب با آستین های بلند، کلاه، نقاب، چتر و... استفاده کنید.

ضدآفتاب با طیف گسترده و با SPF دست کم 30 برای کودکان بالاتر از 6 ماه استفاده شود

دقت کنید روی پوشش ضدآفتاب عبارت «طیف گسترده» قید شده باشد و از پوست، هم در برابر اشعه های UVA و هم اشعه های UVB محافظت کند. برای جلوگیری از تحریک پوست و چشم کودکان بهتر است از ضدآفتاب های مینرال حاوی زینک اکساید و تیتانیوم دی اکساید استفاده و ضدآفتاب را هر دو ساعت که کودک در معرض آفتاب است دوباره تجدید کنید.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه