ارسال به دیگران پرینت

افزایش حقوق فرهنگیان

خبرخوش برای معلمان | بالاخره افزایش حقوق فرهنگیان از تیر واریز می شود؟

عضو شورای عالی آموزش و پرورش درباره عدم تحقق افزایش حقوق متناسب با اجرای رتبه بندی فرهنگیان توضیح داد.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش گفت: رئیس مرکز منابع انسانی وزارتخانه آیین نامه کپی شده رتبه بندی معلمان را تحویل این شورا داد و به اعتراضات هم توجهی نکردند.

روز گذشته نشستی در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد. در این نشست نمایندگان معلمان عضو شورا نقدهایی را نسبت به وضعیت آموزش و پرورش کشور ارائه کردند.

جواد نوبختی از معلمان استان آذربایجان‌شرقی و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در این نشست با اشاره به اینکه یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش تا به امروز یک برنامه راهبردی ارائه نکرده است، اظهار کرد: درباره تجمعات معلمان به وزیر آموزش و پرورش هشدار داده و حتی گفته بودیم وضعیت بدتر خواهد شد، چون آیین‌نامه رتبه‌بندی بدون دخالت شورای عالی آموزش و پرورش تدوین شده و کپی شده از دانشگاه است و تا کنون ۲۸ بار ویرایش داشته است.

بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: عباس نجار رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش، آیین‌نامه کپی شده رتبه‌بندی معلمان را به شورای عالی تحویل داد و به اعتراضات توجهی نکرد، نتیجه این شد که آیین‌نامه به دولت رفته و همچنان در هیئت دولت معطل مانده است.

نوبختی درباره سند تحول بنیادین گفت: این سند باید هر ۵ سال بازنگری می‌شد اما هنوز هم اجرا نشده چون به خوبی متولد نشد و بودجه کافی برای اجرای آن تعیین نشد. دستگاه‌های مختلف باید در کنار آموزش و پرورش باشند تا سند تحول اجرا شود اما بنده به عنوان معلم با ۳۲ سال خدمت هیچ کدام از راهکارهای سند تحول را نمی‌شناسم.

مریم رنگ‌آمیز طوسی مدیر مدرسه از استان خراسان رضوی و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در این نشست درباره تغییرات رتبه‌بندی معلمان گفت: خواسته فرهنگیان در ابتدای کار اعلام شد، آنها می‌خواستند حقوقشان همانند سایر کارکنان دولت باشد یعنی ابتدا معیشت معلمان تأمین شود و بعد کیفیت آموزشی تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: خواسته فرهنگیان افزایش حقوق است چون نسبت به سایر کارکنان دولت حقوق پایین‌تری دریافت می‌کنند، این خواسته با این روش رتبه‌بندی محقق نمی‌شود.

طوسی ادامه داد: فرهنگیان می‌گویند اختلاف حقوق آنها با اساتید دانشگاه ۲۰ درصد باشد اما این موضوع در رتبه‌بندی محقق نشد و به علت بودجه اندکی که به آن اختصاص داده‌اند، می‌خواهند همه فرهنگیان را در رتبه یک قرار دهند.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام تمنا دارم زودتر پاداش سال۰۰ ۱۴ معلمان را یکجا پرداخت نمایید من برای عمل چشم دخترم به این پول نیاز دارم تو را به خدا ما را درک کنید

  • ناشناس ارسالی در

   سلام تمنا دارم زودتر پاداش سال۰۰ ۱۴ معلمان را یکجا پرداخت نمایید من برای عمل چشم دخترم به این پول نیاز دارم تو را به خدا ما را درک کنید

  • مرتضی ارسالی در

   سلام
   از سال ۹۶ تاکنون ارزش پاداش فرهنگیان به یک چهارم تنزل پیدا کرده است.
   پاداشی که می شد با آن یک آپارتمان یا ۶۰ سکه یا چهل هزار دلار خرید اکنون به دلیل تاخیر دولت وتورم اخیر ارزش آن مدام درحال کمتر شدن است.
   دولت از این بابت به فرهنگیان ظلم کرده و باید پاداشها را ترمیم چند تا به معادل چهل هزار دلار برسد تا ارزش اولیه ی خود را به دست آورد.پاداش ثمره ی ۳۰سال خدمت ماست.
   چرا باید این چنین با بیرحمی ضایع شود؟
   معلمان باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنند وموضوع را با رهبر ومجلس ورئیس جمهور کتباً درمیان بگذارند تا احقاق حق کنند.

  • ناشناس ارسالی در

   سلام خواهش میکنم پاد اش بازنشستگی را
   یکجا و زودتر پرداخت کنید من برای عمل چشم دخترم به این پول نیازدارم اگر بودجه نیست پس چرا برای ادارات دیگه پول هست

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه