ارسال به دیگران پرینت

حمله سگ ها به دختر ۶ ساله

دختر ۶ ساله در چنگال سگ‌های ولگرد | آخرین وضعیت سلامتی دختر 6 ساله جاسکی

سگ های ولگرد به دختر 6 ساله رحم نکردند.

 چند سگ ولگرد با حمله به دختر بچه ۶ ساله جاسکی وی را راهی بیماستان کردند.

احمد پور گفت: این دختر که به همراه خانواده برای تفریح به ساحل محله یکبنی رفته بود با کمی فاصله از پدر و مادرش مشغول بازی بود که سگ‌ها به او حمله می‌کنند.

وی گفت: این کودک خردسال از ناحیه ران پا زخمی شده است و حال عمومی وی خوب است.

مدیر شبکه بهداشت جاسک افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ مورد حمله سگ های ولگرد به مردم در شهرستان جاسک ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

 

 

گله‌های«سگ‌های ولگرد کشور» از مرز ۲ میلیون گذشت!

یک کارشناس محیط زیست با بیان اینکه گله های "سگ‌های ولگرد" از مرز ۲میلیون گذشت، گفت: غذارسانی عامل اصلی افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد است.

مصطفی نادری؛ کارشناس محیط زیست در رابطه با ادعای حامیان غذارسانی به سگ‌ها مبنی بر اینکه دامپروری و مصرف زیاد گوشت به‌همراه مدیریت نادرست پسماندها سبب افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد می‌شود, اظهار کرد: هفته گذشته اعلام شد که مصرف گوشت هر ایرانی به کمتر از 3 کیلوگرم در سال رسیده است که این میزان حتی کمتر از بسیاری از کشورهای فقیر آفریقایی است؛ این میزان پایین مصرف گوشت نشان می‌دهد که ازدیاد سگ‌ها ربطی به دامپروری و مصرف گوشت ندارد چرا که سرانه مصرف گوشت کشور سالانه در حال کم شدن است اما تعداد سگ‌های ولگرد همچنان افزایش می‌یابد.

وی درباره ادعای عدم کنترل صحیح مدیریت پسماند توضیح داد: درست است که اوضاع مدیریت و تفکیک پسماند در کشور ما ضعف زیادی دارد اما واضح است که این مورد نسبت به دهه‌های 70 و 80 پیشرفت داشته است؛ اما با وجود این پیشرفت‌ها در موضوع کنترل پسماند نسبت به دهه‌های گذشته، تعداد سگ‌های ولگرد در کشور در حال افزایش است که این موضوع نشان می‌دهد مسئله نوع مدیریت پسماند در کشورمان نمی‌تواند عامل افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد باشد.

 

این کارشناس محیط زیست با تأکید بر اینکه غذارسانی به سگ‌های ولگرد باید ممنوع شود, خاطرنشان کرد: امروزه به‌دنبال افزایش این غذارسانی‌ها که حاصل تبلیغات رسانه‌های معاند است, شاهدیم که سواحل, تالاب‌ها, جنگل, بیابان, رودخانه, جاده و هر کجا را که مشاهده می‌کنیم مملو از گله‌های سگ‌هایی شده است که از مرز دومیلیون گذشته است و نه جامعه و نه حیات وحش مظلوم از دست آن‌ها در امان نیستند و سالانه هزینه‌های مادی و معنوی هنگفتی را بر کشور تحمیل می‌کنند.

 

 
 
 
 

 

 

 

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • هموطن ارسالی در

   جلو غذا دادن به سگ های ولگرد را بگیرید مجازات تعیین کنید
   دیدم مردی از جامعه مرفهین سوسیس و غذا تهیه کرده بود و به سگها می داد در جاده کندوان کار همیشگیش بود و سگها بادیدن ماشین ش دور او جمع شدن
   اینقدر شناخته بودند ان مرد را

  • مخلوق خدا ارسالی در

   فقط شعار مثل همیشه مگر هر نهاد و ارگانی تعریف نداره توی قانون که فقط از کارهای راحتی که با مدیریت میشه انجامش داد

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه