ارسال به دیگران پرینت

رئیس اتاق اصناف تهران:

به صنوف هیچ گونه مجوز حراجی داده نمی‌شود

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با توجه به شرایط ویژه تهران و شیوع بیماری کرونا، به هیچ واحد صنفی اجازه برپایی حراجی یا نمایشگاه یا فروش‌های فوق العاده، داده نمی‌شود.

آقای قاسم نوده فراهانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اقدام یکی از واحد‌های صنفی برای برپایی حراج که باعث ازدحام مشتریان و تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده بود افزود: این واحد صنفی بدون آن که مجوز حراجی دریافت کند اقدام به این کار کرده بود.وی اضافه کرد: واحد‌های صنفی طبق قانون باید حتماً از اتحادیه مربوطه خود برای برپایی حراج مجوز بگیرند و اتحادیه نیز باید کنترل کند که آیا این حراجی واقعی است و قیمت‌ها را بررسی کند.

فرهانی گفت: علاوه بر این مشخص شد که این واحد صنفی پروانه کسب نیز نداشته است و بعد از آن که بازرسان اتاق اصناف و نیروی انتظامی به این واحد صنفی تذکر دادند این واحد پلمپ شد.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: با این حال جرایم مربوط به تخلفات بازدارنده نیست و در پی این هستیم که در قانون جدید نظام صنفی این جرایم را اصلاح کنیم تا کسی به فکر تخلف نباشد.

نوده فراهانی با اشاره به اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی در تهران گفت: با گذشت چند شب از اجرای این طرح، همکاری صنوف بهتر شده ضمن اینکه در تهران بیش از ۸۵ درصد از صنوف، همکاری می‌کند.

وی افزود: اتاق اصناف، سازمان صنعت معدن و تجارت تهران و همچنین سازمان حمایت، به واحد‌های صنفی برای رعایت محدودیت‌های کرونایی تذکر می‌دهند و در چند شب گذشته به بیش از ۲۴۰۰ واحد صنفی سرکشی کردیم و به ۵۰۰ واحد تذکر داده شده و تعدادی از واحد‌ها که به تذکر‌ها توجه نکرده‌اند جریمه شده اند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه