ارسال به دیگران پرینت

طی اطلاعیه‌ای اعلام شد

آزمون‌های استخدامی بخش خصوصی آغاز شد

آزمون استخدامی بخش خصوصی، آزمون اینترنتی دسته‌های شغلی تفکیک شده‌اند و هر دسته شغلی در روزی مجزا برگزار می‌شود لذا اولین آزمون تخصصی ۷ مهرماه برگزار می‌شود.

جوانان جویای کار همیشه یکی از دغدغه‌های دولت از گذشته تاکنون بوده است. جوانان تحصیل‌کرده‌ای که به رغم داشتن توانمندی و دانش کافی به هزاران دلیل شغلی پیدا نمی‌کنند و بی نتیجه و بدون امید به هر دری می‌زنند. ظرفیت‌های علمی انسانی که به کار گرفته نمی‌شوند و به کار نمی‌آیند.

سال ۹۹، آزمون‌های استخدامی بخش خصوصی به چهارمین دوره خود رسید. این آزمون‌ها در ۹ رشته شغلی به دلیل شیوع کرونا به صورت کاملا مجازی و آنلاین برگزار می‌شود. این آزمون پرمخاطب هیچ‌گونه تداخل زمانی با دیگر آزمون‌های کشوری ندارد.

برای موفقیت بیشتر و راحتی حال داوطلبانی که در دو دسته شغلی شرکت کرده‌اند، آزمون اینترنتی دسته‌های شغلی تفکیک شده‌اند و هر دسته شغلی در روزی مجزا برگزار می‌شود. اولین آزمون تخصصی با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» در روز دوشنبه ۷ مهرماه آغاز می‌شود.

داوطلبان برای انجام آزمون اینترنتی باید روز برگزاری آزمون، در بازه زمانی ساعت ۹ الی ۱۰ صبح وارد صفحه کاربری خود شوند و برای شروع آزمون آماده باشند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورتی که در ساعتی غیر از بازه زمانی ذکر شده وارد صفحه کاربری خود شوند امکان شروع و انجام آزمون اینترنتی وجود ندارد. تاریخ و ساعت این آزمون‌ها قابل تغییر نیست.

با توجه به اخبار و اطلاعیه‌های پیشین، سنجش و ارزیابی داوطلبان در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی بر اساس مشاغل و شایستگی‌های شغلی است و سوالات آزمون اینترنتی هر داوطلب از شایستگی‌های شغلی الزامی و سایر شایستگی‌های شغلی انتخابی توسط داوطلب طراحی شده است.

در این فراخوان آمده است که آزمون دسته شغلی بازاریابی و فروش دوشنبه هفتم، سلامت پنج‌شنبه دهم، فنی و اجرایی یک شنبه سیزدهم، فناوری اطلاعات سه شنبه پانزدهم، مالی، اداری و حقوقی یک شنبه بیستم، کارشناسی و ارائه خدمات یک شنبه بیست و دوم، مدیریتی دوشنبه بیست و هشتم، مهندسی چهارشنبه سی‌ام مهرماه و هنر، رسانه و آموزش سه‌شنبه ششم آبان‌ماه برگزار می‌شود.

مدت زمان انجام آزمون با توجه به شایستگی‌های شغلی اجباری و انتخابی برای داوطلبان، متغیر است و این زمان برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.

داوطلبان می‌توانند با در اختیار داشتن یک دستگاه رایانه متصل به اینترنت با سرعت مناسب، می‌توانند از هر مکانی نسبت به انجام آزمون خود اقدام کنند. همچنین تاکید می‌شود که برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جدا خودداری کنند.

منبعی از طرف دبیرخانه آزمون معرفی نمی‌شود و صرفا سوالات از شایستگی‌های شغلی الزامی و انتخابی توسط داوطلب طرح می‌شود. داوطلبان در نظر داشته باشند که برخی شایستگی‌ها به صورت پیش‌فرض برای مشاغل انتخاب شده است که آن‌ها شایستگی‌های الزامی آزمون تخصصی هستند و داوطلبان ملزم به شرکت در آزمون این شایستگی‌ها هستند.

نکات ضروری

داوطلبان قبل از شروع آزمون، مشاغل و شایستگی‌های شغلی خود را درست انتخاب کنند و حتما تا پایان سوم مهرماه وارد صفحه کاربری خود شده و اطلاعات خود را بررسی کنند. ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته‌های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح است. داوطلبان توجه داشته باشند که در این محدوده زمانی یک ساعته حتما وارد صفحه کاربری خود شوند و آزمون خود را آغاز کنند.

داوطلبان لازم است که در زمان باقی‌مانده تا آزمون تخصصی، روی مهارت‌ها و شایستگی‌های شغلی اجباری و انتخابی خود تمرکز کرده و دانش خود را افزایش دهند. حتما چند روز قبل از شروع آزمون وارد صفحه کاربری خود شده و دسترسی به صفحه کاربری خود را بررسی کنند.

نیاز است تا تمامی داوطلبان چند روز قبل از شروع آزمون، رایانه خود را بررسی کنند تا از مشکلات لحظه آخری جلوگیری شود. همه داوطلبان تصمیم بگیرند برای آزمون دادن از رایانه شخصی استفاده خواهند کرد یا به کافی‌نت مراجعه می‌کنند؟ سپس تمامی سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌های موردنیاز را قبل از شروع آزمون بررسی کنند.

داوطلبان لازم است قبل از آزمون اینترنت خود را چک کنند و دقت داشته باشند که قبل از شروع آزمون به اینترنتی با سرعت مناسب متصل هستند. برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، توصیه می‌کنیم، داوطلبان از انجام آزمون از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جدا خودداری کنند.

داوطلبان نیاز است در مکانی آرام و بدون صدا آزمون دهند. جهت جلوگیری از حواس‌پرتی یک مکان آرام را برای انجام آزمون انتخاب کنند و تلفن همراه را در حالت بی صدا یا خاموش بگذارند. داوطلبان به خانواده بگویند که در حال آزمون دادن هستند تا کمترین سر و صدا را ایجاد کنند و آزمون‌شان را مختل نکنند.

مدیریت زمان از مهم‌ترین نکات در آزمون اینترنتی است. حداقل زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات هر شایستگی شغلی ۱۵ دقیقه است. این زمان با توجه به نوع شایستگی، شغل مربوطه و میزان سختی سوالات در هر شایستگی شغلی متغیر است و افزایش می‌یابد؛ بنابراین لازم است داوطلب برای زمان خود برنامه‌ریزی کند و مدت زمان پاسخگویی به هر سوال را مدیریت کند.

ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته‌های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح است. داوطلبان باید در این ساعت وارد صفحه کاربری خود شوند. در صورتی که دیرتر از این بازه زمانی وارد شوند هیچ‌گونه سوالی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد. هر شایستگی شغلی الزامی یا انتخابی داوطلب دارای یک دفترچه ۱۵، ۲۰ یا ۲۵ سوالی است.

داوطلبان در طول آزمون به ساعت توجه کنند و اگر نیاز دارند که از قبل، از اتمام زمان آزمون آگاه شوند، هشدار تلفن همراه خود را تنظیم کنند تا چند دقیقه قبل از اتمام زمان آزمون به او هشدار دهد که زمانتان رو به اتمام است.

داوطلبان پس از اینکه شروع به آزمون کردند، سوالات آزمون در یک فایل pdf در اختیارشان قرار می‌گیرد. آن‌ها لازم است حتما پاسخ خود را داخل پاسخ نامه‌ای که در صفحه آزمون موجود است وارد کنند تا ثبت شود.

همچنین برای دسترسی راحت‌تر سوالات و پاسخ‌ها می‌توانند داخل یک کاغذ، فایل ورد و... پاسخ‌های خود را وارد کرده و تا قبل از اتمام زمان پاسخ‌های خود را سریعا وارد پاسخ نامه سایت نمایند و یا همزمان با خواندن سوالات پاسخ خود را وارد پاسخ نامه سایت کنند. لازم به تاکید پس از اتمام زمان امکان ارسال پاسخ به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت. موارد فوق به عنوان پیشنهاد بوده و داوطلبان به هر صورت که تمایل دارند می‌توانند نسبت به پاسخگویی به به سوالات اقدام نمایند.

اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اینترنتی از صفحه خود خارج شود، در صورتی که از زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه شایستگی شغلی‌اش باقی مانده باشد، می‌تواند مجددا وارد صفحه آزمون شده و به باقی سوالات آن دفترچه پاسخ دهند. اما اگر زمان پاسخگویی به سوالات به پایان رسیده باشد، امکان ورود به صفحه آزمون، دیگر ممکن نیست. اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اگر با مشکلاتی همچون عدم دانلود سوالات، عدم بارگذاری صفحه آزمون، عدم نمایش صفحه پاسخنامه و مشکلاتی از این قبیل مواجه شد، سریعا به info@inre.ir ایمیل ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه