ارسال به دیگران پرینت

رییس پلیس راهور تهران

اقدامات جایگزین به جای توقیف موتورسیکلت‌ متخلف

پلیس با موتورسیکلت های متخلف برخورد دارد اما قطعا میزان برخورد ما با حجم تخلفات تناسب ندارد و بر همین اساس شاهد انضباط نیستیم.

رییس پلیس راهور تهران ضمن اشاره به افزایش تردد با موتورسیکلت درچند ماه گذشته از برنامه ای برای اجرای مجازات‌های جایگزین به جای توقیف موتورسیکلت‌های متخلف خبر داد.

وی ادامه داد: پلیس با موتورسیکلت های متخلف برخورد دارد اما قطعا میزان برخورد ما با حجم تخلفات تناسب ندارد و بر همین اساس شاهد انضباط نیستیم.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره اقدامات صورت گرفته در زمینه فرهنگ سازی در زمینه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط موتور سیکلت سواران گفت: با همکاری اقشار تاثیر گذارمانند  افراد ورزشی یا هنری  این اقدامات در حال اجرا است.

اجرای طرح ساماندهی موتور سیکلت ها با شیوه جدید

سردار حمیدی در ادامه با اشاره به طرح جدید پلیس برای ساماندهی موتور سیکلت سوران متخلف با شیوه جدید گفت: در حوزه برخوردی هم بر روی طرحی کار می‌کنیم که از مجازات های جایگزین به جای توقیف موتورسیکلت‌های متخلف استفاده شود که در این راستا هماهنگی های لازم با بخش های قضایی در حال انجام است و با نهایی شدن آن در آینده نزدیک روند اجرایی طرح آغاز می شود.

وی در خصوص نوع مجازات های جایگزین برای تخلفات موتورسیکلت‌ها گفت: اتفاقات نظر خوبی داریم اما هدف ما این است که آسیب های توقیف و هزینه های توقیف به حداقل برسانیم.

رییس پلیس راهور تهران در ادامه به کاهش میزان تصادفات رانندگی اشاره کرد و گفت: در شش ماه گذشته با کاهش تصادفات مواجه بودیم اما با این حال تصادف موتورسیکلت ها به دلیل افزایش تردد افزایش داشته است و شاهد افزایش سفر با موتورسیکلت هستیم.

به گفته وی، تصادفات موتورسیکلت در شش ماهه سال اول نسبت به شش ماهه سال گذشته ١۴ درصد افزایش داشته است.

سردار حمیدی در پاسخ به پرسشی در خصوص راهکاری برای بسته شدن همیشگی پرونده موتورسیکلت ها گفت: باید هزینه و همکاری قوی ای در این زمینه انجام شود.

وی افزود: تا زمانی که به عنوان اشتغال موتورسیکلت نامرغوب تولید می شود، اقساط واگذار می شود و مردم هم برای تردد نیاز دارند، این مشکل برطرف نخواهد شد.

رییس پلیس راهور تهران ادامه داد: در شهر های بزرگ چین با جمع آوری موتورسیکلت های بنزینی فرسوده موتورسیکلت های برقی را افزایش دادند. حالا هم شهرداری تهران به جد به دنبال این است که بتواند اقداماتی اساسی انجام دهد، اما به دلیل اینکه نیازمند بودجه اساسی است و هماهنگی های بسیاری نیاز دارد، تا کنون متوقف است. فکر نمی‌کنم با وجود این روش ها بتوانیم این وضعیت را سامان دهیم.

سردار حمیدی با بیان اینکه هنوز تعداد موتور سیکلت های برقی به یک درصد نرسیده است، گفت: هنوز آماری نیست که بدانیم نسبت موتور سیکلت های برقی به موتور سیکلت های بنزینی چقدر است.

 سردار محمد حسین حمیدی با اشاره به اجرای مستمر طرح های برخورد با موتور سیکلت سواران متخلف توسط پلیس گفت : البته اجرای این طرح آسیب های خاص خود را نیز دارا است که از جمله آن می توان به  وجود حدود ۶٠ هزار موتورسیکلت در پارکینگ های سطح شهر  اشاره کرد.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه