خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

دستگیری مرد زن‌نمای فالگیر؛ درمان ناباروری ۵ میلیون تومان!

رمالان اینترنتی با درج مطالبی در شبکه‌های مجازی، مانند حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در کانال‌ها و صفحات مجازی خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند،

۵۵آنلاین :

مرد زن‌نمای فالگیر که با هویتی جعلی در اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای یزد توضیح داد: در پی شکایت زنی مبنی‌بر کلاهبرداری ۵۰ میلیون‌ریالی زن فالگیر از وی در شبکه‌های اجتماعی، با ترفند درمان ناباروری با فال‌بینی و دعانویسی، پیگیری پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد؛ کلاهبردار تبلیغ خود را در یکی از گروه‌ها با عنوان فالگیری درج کرده بود که با وی چت کردم و پس از طرح موضوع ناباروری خود، وی مدعی شد در این زمینه می‌تواند کمکم کند و برای بهتر نتیجه‌گرفتن یکی از دوستان دعانویس وی نیز قادر به حل مشکل من است. بدون اطلاع همسرم برای فالگیری دو میلیون تومان و برای دعانویسی سه میلیون تومان پرداخت کردم که آن را از خواهرم قرض گرفتم.

رئیس پلیس فتای استان یزد گفت: با توجه به اهمیت موضوع، متهم شناسایی و با بررسی‌های فنی به‌عمل‌آمده مشخص شد مرد زن‌نمای فالگیر با هویت کاذب در اینستاگرام با شاکی چت کرده و او را فریب داده است.

ابوطالبی تأکید کرد: اعتمادبه‌نفس بالا، فن بیان خوب، جلب اعتماد مشتری و ارائه فهرستی از خدمات متنوع از ویژگی‌های کسانی است که به شغل فالگیری، رمالی و پیشگویی مشغول هستند. این افراد با بیان چند جمله می‌توانند مشتریانشان را تا ساعت‌ها و حتی روز‌ها شاد و به زندگی امیدوار کنند یا در مقابل با گفتن جمله‌ای تأثیرگذار ذهن و روح آن‌ها را برهم بریزند و به اطرافیان و حتی نزدیک‌ترین کسانشان بدبین کنند.

این برنامه هر روز افرادی است که شغل پردرآمد فالگیری و برای خودشان هم انواع و اقسام القاب را انتخاب می‌کنند. این مقام انتظامی در ادامه گفت: کاربران باید با ارتقای سطح سواد رسانه‌ای خود به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی، به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، اعتماد نکرده و فریب نخورند، زیرا آسیب‌های ناشی از این‌گونه کلاهبرداری‌ها اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی و از سویی ازهم‌پاشیدگی خانواده‌ها، کلاهبرداری، ضرر‌های مالی، آسیب‌های جانی و ... است.

وی ادامه داد: رمالان اینترنتی با درج مطالبی در شبکه‌های مجازی، مانند حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در کانال‌ها و صفحات مجازی خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند، به‌طوری‌که با ارائه شماره‌حساب، از کاربران می‌خواهند پول را به حسابشان واریز کنند که لازم است افراد و خانواده‌ها هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکرده و با فرهنگ‌سازی، تقویت باور‌های دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند.

منبع : فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه