ارسال به دیگران پرینت

ورزشکار نامدار روس:

آمریکا سرطان روی کره زمین است

قهرمان سابق روس به انتقاد از آمریکا پرداخت و تحریم دیپلماتیک این کشور را در المپیک زمستانی مهم ندانست.

  سخنگوی کاخ سفید بایکوت دیپلماتیک بازی‌های ۲۰۲۲ پکن را اعلام کرد و گفت، آمریکا هیچ مقام دولتی را برای این بازی‌ها به پایتخت چین اعزام نمی‌کند. چین قرار است در فوریه ۲۰۲۲(بهمن ۱۴۰۰) میزبان بازی‌های المپیک زمستانی باشد. 

الکساندر تیخونوف، ورزشکار سابق دوگانه روس در بین سال‌های ‎۱۹۶۸ تا ۱۹۸۰ میلادی در مسابقات بازی‌های المپیک زمستانی در مجموع ۵ مدال، شامل ۴ مدال طلا و ۱ نقره را کسب کرد. او در واکنش به این اتفاق گفت: ایالات متحده دردناک‌ترین مکان روی زمین است. ببینید چقدر خون و دردسر به بار آورده اند. آنها سرطان روی کره زمین هستند.

خیلی خوب است که مسئولان آنها در المپیک حضور نخواهند داشت. امیدوارم به همین دلیل بازی ها در آرامش و بدون رسوایی برگزار شود.

در حالی که کشورهای متعدد و ده‌ها گروه مبارز از تصمیم ایالات متحده حمایت می‌کنند، سایر کشورها گفته‌اند که به بررسی این موضوع ادامه خواهند داد که آیا در اجرای تحریم‌ها پیروی خواهند کرد یا خیر.

ژاپن یکی از این کشورهاست و تیخونوف ۷۴ ساله از چشم انداز تحریم احتمالی آنها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و عنوان کرد برای او مهم نیست چه کشورهایی از تصمیم آمریکا حمایت کنند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ج+م ارسالی در

    سلام :جهان در صلح آرامش برای فرزندان آینده جهان باطبیعتی سالم شاید بهتر 🙏 🌎 ☀️

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه