خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

پوتین: خروج آمریکا از معاهده موشکی بدون پاسخ باقی نخواهد ماند

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد خروج آمریکا از معاهده منع گسترش موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد بدون پاسخ نخواهد ماند.

۵۵آنلاین :

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه یک نشست در مورد مسائل نظامی در سوچی گفت: پیشنهاد می‌کنم امروز گام‌هایی را که می‌توان به دنبال خروج احتمالی آمریکا از معاهده منع گسترش موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد برداشت، بررسی کنیم.

پوتین ادامه داد: تردیدی نیست که تصمیم آمریکا برای خروج از این معاهده امکان نداشته و نخواهد داشت که بدون پاسخ از جانب روسیه باقی بماند.

ولادیمیر پوتین افزود: تمایل دارم بار دیگر بر آمادگی خود جهت گفتگو با شرکای آمریکایی در مورد این موضوع مهم تاکید کنم و امیدواریم که آن‌ها با مسئولیت پذیری در قبال این موضوع رفتار کنند.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: هنگامی که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق سپر موشکی خارج شد روسیه با صراحت اعلام کرد که به ناچار تصمیماتی را برای پاسخ بدان اتخاذ خواهد کرد و اکنون می‌بینید که این تصمیمات عملی شده و روسیه تسلیحات مافوق صوتی در اختیار دارد که می‌تواند از تمام سامانه‌های سپر موشکی عبور کند.

پوتین تاکید کرد: امیدواریم که منطق صحیح و مسئولیت پذیری متقابل اساس گفتگو‌ها در مورد مسائل مرتبط با ثبات راهبردی و تقویت نظام امنیت جمعی باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه