ارسال به دیگران پرینت

مردی که پس از ۱۲ سال از کما خارج شد

در حالی که مادر سالخورده چینی شب و روز از پسرش که در کما بود، مراقبت می کرد، سرانجام پسرش از کما بیرون آمد.

۵۵آنلاین :

مرد جوانی که مدت ۱۲ سال در حالت کما بسر می برد سرانجام از کما خارج شد. "وانگ شوبائو" پس از یک حادثه تصادف در سال ۲۰۰۶ در استان "شاندونگ" چین به کما رفته بود. وانگ در زمان تصادف ۳۶ سال داشت. "وی مینگ یینگ" مادر سالخورده این جوان نخستین فردی بود که او پس از بدست آوردن هوشیاری خود صورتش را مشاهده کرد. این زن ۷۵ ساله دوست داشتنی بیش از یک دهه شب و روز در کنار پسرش که در کما بسر می برد حضور می برد. او تمام هزینه های درمان پسرش را حتی با وجود آنکه مجبور شد ۱۲۰۰۰۰ یوآن ( ۱۳۰۰۰ دلار) را قرض بگیرد، پرداخت کرد. پدر وانگ هنگامی که او کم سن و سال بود از دنیا رفته بود.

این مادر فداکار با وجود آنکه هر روز ساعت 5 صبح از خواب بیدار می شود، صورت پسرش را می شوید، او را به سرویس بهداشتی می برد ، به او غذا می دهد و تمام احتیاجات او را فراهم می کند اما هرگز شکایتی از این وضعیت نکرده است. او در گفتگو با Beijing News گفت: "زمانی بود که من در مدت 1 ماه نیز نمی توانستم چیزی بخورم چون واقعا فقیر بودیم. دهان و زبان من کاملاً خشک می شد. من فقط آب می خوردم. "

مردی که پس از 12 سال از کما خارج شد + تصاویر

او طی این سال ها حدود 20 کیلوگرم وزن کم کرده و اکنون فقط 30 کیلوگرم وزن دارد. ماه گذشته او سرانجام با چشمانش یک معجزه را دید و پسرش پس از بیش از یک دهه از کما خارج شد. با وجود آنکه وانگ قادر به حرکت و صحبت کردن نیست اما می تواند به مادرش لبخند بزند و حرف هایش را گوش کند.

مردی که پس از 12 سال از کما خارج شد + تصاویر

این زن مقاوم در این باره گفت: "لذت فراوانی نصیب من شده است. امیدوارم پسرم سلامتی کامل خود را بدست آورد. من هرگز از بهبودی او ناامید نشدم. امیدوارم او روزی بتواند با من حرف بزند."

انتشار این خبر به همراه تصاویر آن در شبکه های اجتماعی چین موجب واکنش بسیاری از کاربران شد. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: "هیچ چیز قدرتمندتر از عشق مادری نیست." یکی دیگر از کاربران نیز نوشت: "تنها یک مادر می تواند اینگونه فرزندش را دوست داشته باشد."

مردی که پس از 12 سال از کما خارج شد + تصاویر

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی