ارسال به دیگران پرینت

واعظی: تغییراتی در کابینه خواهیم داشت

سیدمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند، امروز بعد از ظهر هم در جلسه ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کنند

۵۵آنلاین :

رییس دفتر رییس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند و امروز بعد از ظهر هم در جلسه‌ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کند.

سیدمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند، امروز بعد از ظهر هم در جلسه ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کنند

واعظی همچنین گفت: هفته آینده بعد از بازگشت رئیس‌جمهور از اتریش و سوییس هم برنامه دیگری برای صحبت آقای روحانی با مردم می‌گذاریم.

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: در این دولت با هدف پویایی، تغییر در کابینه خواهیم داشت.

رییس دفتر رییس جمهور اعلام کرد :صراحتا نظر دولت این است که به هیچ وجه ما اعلامی برای عضویت در FATFنداریم و دنبال آن هم نیستیم.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نگارش نامه ای از سوی رئیس جمهور به سه کشور اروپایی گفت: زمانی که برای دادن بسته از طرف اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی تعیین کرده بودیم در حال سپری شدن است و از سوی دیگر جلسه ای هم گروه هفت داشتند و بر این اساس فکر کردیم که با دوستان وزارت خارجه دیدگاه های خود را نسبت به برجام و مطالباتی که داریم در نامه ای به رئیس جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس بنویسیم و این نامه نوشته شد و طبیعی است که در چارچوب سیاست های نظام این نامه نوشته شده و تحویل داده شده تا ما بتوانیم در صورتی که مذاکرات مان با اروپا به نتیجه برسد به نحو احسن استفاده کنیم. وی افزود: ما به دنبال پاسخ دادن طرف مقابل به این نامه نبودیم بلکه خواسته ها و مطالبات مان را مطرح کردیم و به طور روشن آن را در نامه قید کردیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که موضع دولت برای عضویت در FATFچیست، گفت: به هیچ وجه الان بنای ما بر عضویت در FATF نیست یک اشتباهی که رخ می دهد این است که در دولت دهم لوایحی به مجلس داده اند این لوایح پیش رفته و الان نوبت تصویب لوایح است و این لوایح با FATFمتفاوت است پس صراحتا نظر دولت این است که به هیچ وجه ما اعلامی برای عضویت در FATFنداریم و دنبال آن هم نیستیم. وی افزود: هر هفته رییس جمهور با رهبر انقلاب دیدار دارند و دیروز هم دیدار کردند و در مورد FATFهم صحبت شد.

واعظی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص ترمیم کابینه و رفتن برخی چهره ها از جمله وزیر راه شهر سازی گفت: این اسامی که گفته شد تائید نمی کنیم در این زمینه همواره رئیس جمهور تصمیم گرفته اند این بار هم ایشان تصمیم خواهند گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مصوبات امروز هیات دولت گفت: در جلسه امروز قسمت قابل توجهی از وقت ما صرف بررسی شرایط روز کشور شد بالاخره برخی مسائل از قبیل مسائل واقعی، شایعات، مسائلی که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هم القائاتی که رسانه های بیگانه انجام می دهند همه باهم تلفیق شده و در این زمینه صحبت هایی در جلسه انجام شد و رئیس جمهور گفتند که وزرا و اعضای دولت با مردم بیشتر صحبت کنند و عملکرد خود را به مردم گزارش دهند و امروز هم جلسه ای هست که همه مدیران ارشد دولت دعوت شدند که آنجا هم صحبت هایی انجام خواهد شد و امیدوارم حرف هایی که رئیس جمهور در آنجا مطرح می‌کنند به گونه ای باشد که مستقیم با مردم در جریان گذاشته شود. واعظی با بیان اینکه اقای روحانی می خواهند که با مردم بیشتر صحبت کنند، اظهار کرد: برخی شایعات که در فضا مجازی مطرح می‌شود از قبیل اینکه مسئولان کشور همه شان در خارج از کشور حساب بانکی دارند در حالی که این موضوع به هیچ وجه درست نیست و حتی برخی که اسامی شان هم اعلام شده است گفتند که اگر چنین حساب هایی وجود دارد هرکس که آن را پیدا کرد مال خودش است. وی افزود: یک طرحی الان در مجلس درباره بازنشستگی مطرح است و ما در دولت صحبت کردیم که طرحی که نمایندگان محترم طراحی کردند و کلیاتش تصویب شده است در این طرح برای اینکه از بازنشستگان استفاده نشود، تبعیض قائل شده اند، در حالی که ما با آن تبعیض در دولت مخالف بودیم و الان اینطور تبلیغ می‌کنند که دولت مخالف آمدن جوانان به سر کار است و نمی خواهد بازنشستگان از سر کار بروند بیرون که به هیچ وجه این چنین نیست و بارها آقای رئیس جمهور اعلام کرده‌اند که حتما از افراد جوان در وزارت خانه ها استفاده شود. ما در مقطعی که دولت را تحویل گرفتیم از تعدادی افراد که نمی‌خواستند در دولت قبل از ما کار کنند و خود را بازنشسته کرده بودند یا بازنشسته شان کرده بودند، استفاده کردیم اما این به معنای آن نیست که دولت فقط باید دست این افراد باشد. واعظی تاکید کرد: بنابراین ما با اصل این طرح که در مجلس مطرح شده مخالفت نداریم اما می گوییم اگر قرار است بازنشستگان نباشند، دیگر در هیچ سمتی نباشند نه اینکه در جایی باشند و در جایی نه، اما اینکه نیروهای جوان تر بیایند کار کنند قطعا ما از آن استقبال می کنیم.

منبع : انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه