خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

دانشگاه آزاد اسلامی:

نحوه دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1400

وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از محل صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد و وزارت علوم و همچنین بانک های عامل تامین شده و در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می گیرد.

تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی مشروط به پرداخت شهریه بوده و دانشجویان مقاطع مختلف این دانشگاه که به دلیل کمبود منابع مالی در پرداخت شهریه دانشگاه آزاد دچار مشکل می‌شوند یا برای رفع نیاز‌های مالی خود جهت ازدواج، اجاره مسکن و موارد ضروری نیاز به دریافت کمک هزینه دارند، می‌توانند از تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ استفاده نمایند.

وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در قالب تسهیلات وام‌های شهریه ، قرض الحسنه تحصیلی، ضروری، مسکن و ازدواج اعطا می‌شود و متقاضیان دریافت این وام‌های می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه جامع دانشگاه آزاد (ساجد) پیگیری نمایند. شرایط وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیز از طریق این سامانه به متقاضیان اطلاع رسانی می‌شود که در این مطلب شرایط عمومی و اختصاصی دریافت این وام‌ها را بررسی کرده ایم.

شرایط عمومی وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

دانشگاه آزاد شرایط عمومی وام دانشجویی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ این دانشگاه را برای متقاضیان دریافت آن اعلام نموده که تنها دانشجویانی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند برای دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد اقدام نمایند:

ارائه هر یک از تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه آزاد فقط برای دانشجویان فعال و تنها یک بار در طول هر دوره یا مقطع تحصیلی و صرفا در یک رشته امکان پذیر است.

دانشجویان متقاضی وام دانشجویی نباید در دو نیمسال قبل مشروط شده باشند.

متقاضیان لازم است گواهی اشتغال به تحصیل خود را جهت ارائه به بانک عامل فراهم نمایند.

میزان بستانکاری دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات در واحد‌های دیگر میهمان شده و میهمانی آن‌ها ادامه یافته و یا دانشجویان انتقالی به واحد‌های دیگر، توسط واحد‌های مبدا به حساب واحد‌های مقصد واریز می‌گردد.

نحوه دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1400

معرفی و تشکیل پرونده دانشجویان در سراسر کشور جهت دریافت تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه آزاد و بازپرداخت اقساط امکان پذیر است.

دانشجویان در زمان ارائه درخواست وام باید معدل حداقل ۱۴ داشته باشند.

دانشجویان متقاضی می‌بایست در سنوات تحصیلی مجاز، اشتغال به تحصیل داشته باشند.

شهریه یا بورسیه برای دانشجویان شاغل توسط سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیر دولتی تامین نشده باشد.

شرایط اختصاصی وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

متقاضیان واجد شرایط عمومی وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ می‌بایست جهت استفاده از این تسهیلات، شرایط اختصاصی اعلام شده توسط دانشگاه آزاد را نیز احراز نمایند که این شرایط در ادامه شرح داده شده است:

تسهیلات وام شهریه دانشگاه آزاد ارائه شده به دانشجویان فقط به حساب شهریه دانشجویان واریز می‌گردد.

اولویت بندی اعطای تسهیلات بر اساس زمان ثبت نام در سامانه ساجد بوده و پس از طی کردن مراحل تعیین شده صورت می‌گیرد.

ثبت نام در سامانه ساجد تنها اولین مرحله برای دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد بوده و پس از ثبت نام، نظارت بر مراحل پرداخت و تایید آن بر اساس مستنداتی که مورد تایید دانشگاه محل تحصیل دانشجویان و صندوق رفاه دانشجویی باشد، صورت می‌گیرد.

رعایت قوانین و مقررات صندوق رفاه دانشجویی در خصوص وام شهریه برای دانشجویان الزامی است.

اسامی متقاضیان وام شهریه که توسط صندوق رفاه تایید شده اند، در هر نیمسال تحصیلی از طریق صندوق به بانک جهت پرداخت وام ارسال می‌شود.

متقاضیان وام دانشجویی دانشگاه آزاد و ضامن‌های آنان مطابق دستورالعمل بانک مرکزی نمی‌بایست دارای سررسید گذشته، معوق، مشکوک الوصول و یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند، در غیر این صورت امکان دریافت تسهیلات را نخواهند داشت.

اضافه واریزی تسهیلات اعطایی به حساب شهریه تا زمان فارغ‌التحصیلی، انصراف و... دانشجویان پرداخت نخواهد شد.

دریافت کنندگان وام از بانک مهر ایران و رسالت درصورت فارغ التحصیلی امکان دریافت گواهینامه موقت، دانشنامه و... را دارند.

مبلغ وام اعطایی بر اساس سنوات و تعدا نیمسال‌های باقیمانده از تحصیل تعیین می‌شود و دانشجویان می‌بایست طبق مقررات آموزشی در حداقل تعداد واحد‌های تحصیلی ثبت نام نموده باشند.

واحد‌های دانشگاهی در اعطای تسهیلات به متقاضیان اولویت‌های زیر را رعایت می‌نمایند:

متقاضیانی که نسبت به سایر دانشجویان دارای بیشترین میزان بدهی شهریه بوده، در اولویت دریافت وام قرار می‌گیرند.

دانشجویانی که از سایر تسهیلات اعطایی صندوق رفاه (وام بانک ملی، وام دانشجویی وزارت علوم و...) استفاده نکرده باشند در اولویت دریافت تسهیلات می‌باشند.

اولویت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد با دانشجویانی بوده که دارای اقساط معوق به صندوق رفاه دانشجویان نباشند.

 

منبع: افکارنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه