ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی وزارت خارجه چین:

آمریکا از اطلاعات جعلی برای روشن‌کردن آتش جنگ استفاده می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در سخنانی تصریح کرد: آمریکا از اطلاعات جعلی برای روشن‌کردن آتش جنگ استفاده کرده و غیرنظامیان را به نام مبارزه با تروریسم نابود می کند.

 ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در سخنانی اعلام کرد: آمریکا از اطلاعات جعلی برای دامن زدن به جنگ استفاده می کند، غیرنظامیان را به نام مبارزه با تروریسم نابود کرده و به طور فعالانه ای از تحریم های یک جانبه استفاده می کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص ادامه داد: آمریکا مشکلات قابل توجهی را برای پیشرفت انسان ها ایجاد کرده و جنایات جدی در زمینه حقوق بشر در خارج از کشور مرتکب می شود.

وی در ادامه افزود: ایالات متحده یک لوله آزمایش مواد شوینده را به عنوان اثبات وجود سلاح های شیمیایی در عراق برای شروع جنگ در آنجا تولید کرد و همچنین از فیلم های کلاه سفیدها به عنوان شواهدی برای حملات هوایی به سوریه استفاده کرد.

دیپلمات ارشد چین تصریح کرد: در تاریخ ۲۴۰ ساله خود، ایالات متحده تنها ۱۶ سال است که نجنگیده است. از پایان جنگ جهانی دوم تا سال ۲۰۰۱، ۲۴۸ درگیری مسلحانه در ۱۵۳ منطقه جهان رخ داد که ۲۰۱ مورد از آنها توسط طرف آمریکایی آغاز شد.

وی در ادامه اضافه کرد: از سال ۲۰۰۱، ایالات متحده جنگ های غیرقانونی را آغاز کرده و عملیات نظامی را انجام داده است؛ در نتیجه بیش از ۸۰۰ هزار نفر کشته و ده ها میلیون نفر دیگر مجبور به ترک خانه های خود شدند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه