ارسال به دیگران پرینت

مسکو: به رسمیت شناختن طالبان را پس از تشکیل دولت ائتلافی بررسی می‌کنیم

وزارت خارجه روسیه خاطر نشان ساخت که این کشور مسئله به رسمیت شناختن حاکمیت طالبان در افغانستان را پس از تشکیل یک دولت ائتلافی فراگیر بررسی خواهد کرد.

 وزارت خارجه روسیه خاطر نشان ساخت که این کشور مسئله به رسمیت شناختن حاکمیت طالبان در افغانستان را پس از تشکیل یک دولت ائتلافی فراگیر بررسی خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور عصر امروز (پنج شنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی، در رابطه با احتمال این که مسکو حاکمیت جنبش طالبان به دنبال تسلط این جنبش بر شهر کابل و بیشتر استان های افغانستان را به رسمیت بشناسد، اظهار داشت: ما خواهان تشکیل یک دولت ائتلافی هستیم که طرف های مختلف و تمامی جریان های نژادی و سیاسی از جمله اقلیت های نژادی را در بر بگیرد؛ به همین دلیل نیز مسئله به رسمیت شناختن مقامات (افغان) پس از تکمیل این فرآیند مطرح خواهد شد.

زاخارووا ضمن تاکید بر این که روسیه به طور سیستماتیک از تبدیل شدن افغانستان به یک کشور صلح آمیز، مستقل و دارای اقتصاد مناسب پشتیبانی می کند، با این حال تصریح کرد: احتمال دارد فرآیند بی حساب و کتاب اجرا شده از سوی کشورهای غربی برای خروج از افغانستان، روی رفاه همه این کشور در مرحله تاریخی جدید تاثیر منفی بگذارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره همچنین افزود: ما اطمینان داریم کشورهای غربی که به طور مشخص تصمیم هایی در رابطه با نحوه حضور در افغانستان اتخاذ کردند و این کار را خارج از چارچوب مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام دادند بدون آن که هیچ گونه گزارشی در این باره به سازمان یا جامعه بین المللی ارائه دهند، مسئولیت اصلی این اقدام و همه چیزهایی که به عنوان میراث برای افغانستان و طالبان باقی ماندند را بر عهده دارند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه