ارسال به دیگران پرینت

رکورد گرانی هویج شکسته شد

براساس گزارش مرکز آمار، هویج فرنگی با ۷۰،۵ درصد افزایش، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " هویج فرنگی " با ۷۰،۵ درصد، "قارچ" با ۱۴.۷ درصد و "گوجه فرنگی" با ۹.۹ درصد می‌باشد. همچنین در این گروه " سیب زمینی" با ۴.۹ درصد و "بادمجان" با ۴.۱ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه نان و غلات، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ۳،۴ درصد، "شیرینی خشک" و "رشته آش" با ۲.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

رکورد گرانی هویج شکسته شد

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها؛ اقلام "ماهی قزل آلا" با ۸،۹ درصد، "مرغ ماشینی" با ۷.۲ درصد و "گوشت گاو یا گوساله" با ۶.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "تخم مرغ ماشینی" با ۸،۹ درصد، "ماست پاستوریزه" با ۵.۶ درصد و "شیر پاستوریزه" با ۵.۴ درصد بوده است. همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با ۲.۳ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

گروه میوه و خشکبار؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پرتقال" با ۳۹،۵ درصد و "سیب" با ۸.۲ درصد میباشد. همچنین در این گروه "لیموترش" با ۱۴.۱ درصد و "هندوانه" با ۹.۸ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "سس مایونز" با ۶،۵ درصد و " نوشابه گازدار" با ۵،۹ درصد است.

 

منبع: افکارنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • آریایی ارسالی در

    جهان چشم انتظار مدیریت جهانی شما است. ایول دارید متخصصان رانت زمین خواری ربا. و عدم واکسیناسیون مردم

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه