خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

معاون وزیر خارجه اوکراین:

ایران و اوکراین به روابط تجاری و اقتصادی توسعه میدهند

معاون وزیر امور خارجه اوکراین با تبریک روز ملی جمهوری اسلامی ایران نوشت: روابط ما با جمهوری اسلامی دارای ظرفیت خیلی بیشتری از دستاوردهای امروزمان است و ما تمام امکانات را برای تحقق این توانمندی در اختیار داریم.

یوگنی ینین روز چهارشنبه با انتشار پیامی ویدئویی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران روز ملی خود- سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحت رهبری امام خمینی (ره) - را گرامی می‌دارد. روابط دوستانه میان اوکراین و ایران دارای تاریخ عمیقی است و بنیاد این روابط بلافاصله بعد از اعلام استقلال اوکراین پایه‌گذاری شد.

معاون وزیر امور خارجه اوکراین تصریح کرد: در سال ۱۹۹۲ ما روابط سیاسی (دیپلماتیک) را برقرار کردیم. از آن زمان، ما در روابط خود پیشرفت چشمگیری را کسب کرده‌ایم. مبنای حقوقی و قراردادی قابل توجهی ایجاد شده است، روابط تجاری و اقتصادی با موفقیت توسعه می‌یابد، نمایشگاه‌های مشترک نقاشی، تبادل گروه‌های فرهنگی و همکاری موفقیت‌آمیز در زمینه‌های آموزشی- تحصیلی صورت می‌گیرد.

ینین تصریح کرد: البته روابط ما با جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت خیلی بیشتری از دستاوردهای امروزمان است و ما تمام امکانات را برای تحقق این توانمندی در اختیار داریم.

وی افزود: چالش‌های آشکار برای همه نیز وجود دارد و من اطمینان دارم که ما بتوانیم با همدیگر و با اتکا به حسن‌تفاهم و روابط تثبیت شده دوستانه میان دو ملت بر این چالش‌ها غلبه کنیم. بی‌تردید سال جاری به پیشرفت همه جانبه روابط اوکراین و ایران اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر امور خارجه اوکراین عنوان کرد: اینجانب به نمایندگی از وزارت امور خارجه اوکراین روز ملی را به ملت ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم روابط دوجانبه دوستانه ما توسعه پویا در همه زمینه‌ها را داشته باشد. برای مردم دوست ایران آرزوی صلح، ثبات و رفاه را دارم.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه