خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وزیر بهداشت انگلیس:

برای مبارزه با کرونا "ویتامین D" بخورید

میزان متعارف مصرف ویتامینD ، حدود 1000 واحد بین المللی در روز است. هر چند که شورای ویتامین D آمریکا تا 2000 واحد در روز را نیز تجویز می کند...اکثر ایرانی ها کمبود ویتامین D دارند.

بعد از این که محققان متوجه شدند کمبود ویتامین D، احتمال ابتلا به کرونا و مرگ و میر بر اثر آن را افزایش می دهد، وزیر بهداشت انگلیس از مردم این کشور خواست برای مبارزه با کرونا ویتامین D بخورند.

میزان متعارف مصرف ویتامینD ، حدود 1000 واحد بین المللی در روز است. هر چند که شورای ویتامین D آمریکا تا 2000 واحد در روز (و بعضاً حتی بیشتر) را نیز تجویز می کند و برخی متخصصان نیز می گویند می توان در هر ماه یک قرص 50000 واحد ویتامین D مصرف کرد.

اکثر ایرانی ها کمبود ویتامین D دارند. با این حال، چون ویتامین D ، محلول در چربی است، مازاد آن به راحتی قابل دفع نیست و مصرف بیش از حدش، می تواند منجر به مسمومیت شود.

بخشی از ویتامین D ، از طریق نور آفتاب تامین می شود که در فصل های سرد سال، این میزان به حداقل می رسد. افرادی که خانه هایشان آفتاب گیر نیست نیز در گروه پر ریسک از نظر کمبود ویتامین D طبقه بندی می شوند.

زرده تخم مرغ ، ماهی سالمون و قارچ نیز منابع خوبی برای تامین ویتامین D هستند.

علاوه بر ویتامین D، ویتامین C نیز در تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس ها، بسیار مفید است. میزان مناسب برای مصرف روزانه ویتامین C برای بزرگسالان 1000 تا 2000 میلیگرم در روز است. این ویتامین چون محلول در آب است، در صورت مصرف زیاد، باعث مسمومیت نمی شود و بدن میزان مازاد را دفع می کند.

میوه ها و مرکبات، نوعاً دارای ویتامین C هستند ولی بهتر است بدانید یک پرتقال متوسط تنها حدود 70 الی 80 میلیگرم ویتامین C دارد. لذا بهتر است در عین بهبود تغذیه در دوران کرونا، از قرص های ویتامین C که بدون نسخه در داروخانه های معتبر عرضه می شوند، استفاده کرد. ضمن آن که توصیه می شود با پزشک تان درباره مصرف انواع ویتامین ها مشورت کنید، به ویژه اگر بیماری خاصی داشته باشید. با یک آزمایش ساده مشخص می شود که بدن تان با کمبود چه ویتامین هایی مواجه است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه