ارسال به دیگران پرینت

پس از ابلاغ احکام همسان‌سازی مشخص شد؛

حقوق بازنشستگان کشوری افزایش یافته است

با ابلاغ احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، به طور متوسط ۱ میلیون و ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حقوق هر بازنشسته اضافه شد.

با ابلاغ احکام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، به طور متوسط ۱ میلیون و ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حقوق هر بازنشسته اضافه شد.  

حقوق یک بازنشسته که به گروه ۱۴ تعلق دارد، ۱ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان افزایش یافته است؛ اما تمام بازنشستگانی در یک گروه قرار دارند، به یک میزان افزایش حقوق در قالب همسان سازی را تجربه نکرده‌اند. 

میزان افزایشی ریالی حقوق بازنشستگان به مدارک تحصیلی آنها و مولفه‌های دیگر بستگی دارد. برای نمونه یک بازنشسته متعلق به گروه ۱۲ با مدرک فوق دیپلم، در سال ۹۹، هر ماه ۱ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان از بابت اجرای همسان سازی دریافت می‌کند؛ اما بازنشسته دیگری که با مدرک دیپلم در همین گروه طبقه بندی شده است، از این بابت، ۱ میلیون و ۵۹۶ را در نیمه دوم سال جاری دریافت می‌کند. 

بازنشسته دیگری که متعلق به گروه ۱۱ است، مطابق حکم خود ۱ میلیون و ۵۴۹ هزار تومان از بابت اجرای همسان سازی دریافت می‌کند. برابر اعلام اکبر افتخاری، رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، با اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان این صندوق به ۹۰ درصد شاغلان هم طرازشان می‌رسد.

منبع: ایلنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه