خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آیا آبریزش بینی از نشانه های کرونا است؟

به دلیل بیشتر شدن موارد ابتلا بعضی از علائم را بیشتر می بینیم، مثلا علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ و تهوع و دل درد در بیماران اخیر زیاد دیده می شود، در صورتیکه این علائم در ابتدا نیز در برخی بیماران دیده می شد.

حمید عمادی، متخصص بیماری های عفونی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو کمیته علمی کرونا در ابتدا گفت: معمولا کرونا دو مرحله دارد؛ مرحله ی اول شامل علائمی است که ناشی از ورود ویروس به بدن است و مرحله دوم شامل التهابات خیلی شدیدی است که در این مرحله از داروهای ضد التهاب مانند دگزامتازون برای بیمار استفاده می کنیم اما اینطور نیست که برای هر بیمار مبتلا به کرونا دگزا را تزریق کنیم.

او اضافه کرد: در واقع وقتی بیماری چند روز از بیماری اش گذشته و بیماری اش شدید شده، به درمان های معمول جواب نداده و وارد فاز و مرحله های تشدید التهابات در بدن شده، در آن مرحله از داروهایی چون دگزامتازون استفاده می کنیم و معمولا هم جواب می گیریم.

شستن دست ها از زدن ماسک واجب تر است!

وقتی بیماری چند روز از بیماری اش گذشته و وارد فاز و مرحله های تشدید التهابات در بدن شده، در آن مرحله از داروهایی چون دگزامتازون استفاده می کنیم.

دکتر عمادی خاطرنشان کرد: اخیرا به دلیل پاره ای مسائل اقتصادی محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی برداشته شد ولی نکته مهم این است که شستن دست ها حتی از زدن ماسک هم مهم تر است که معمولا مورد غفلت واقع می شود. در حالیکه اولین کاری که فرد پس از ورود به منزل باید انجام دهد، شستن دست هاست.

این متخصص بیماری های عفونی در رابطه با الزام زدن ماسک برای عموم مردم هم گفت: زدن ماسک برای عموم مردم الزامی نیست ولی در جاهایی که افراد فاصله نزدیکی با هم دارند مانند اتوبوس و مترو و بعضی مشاغل و جلسات که ارتباطات افراد نزدیک است و چهره به چهره است توصیه می شود که همه ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: به افرادی که مستعد ابتلا به کرونا هستند مانند دیابتی ها، افراد خیلی چاق، افراد بالای 65 سال، افرادی که فشار خون و بیماری ریوی و قلبی مزمن دارند توصیه می کنیم اصلا از منزل بیرون نیایند و خود را قرنطینه کنند و اگر مجبورند بیرون بروند حتما از ماسک استفاده کنند و از همه مهمتر برای آن ها شستشوی دست هاست.

آنتی بادی های ضد کرونا مدتی پس از بهبود از بین می روند؟

عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا در پاسخ به این سؤال خبرنگار بهداشت نیوز که آیا آنتی بادی های ضد کرونا دو تا سه ماه بعد از بهبود بیمار، ناپدید می شوند و دوباره فرد مبتلا و مستعد ابتلا به کرونا می شود هم گفت: در خصوص کروناویروس هنوز خیلی تجربیات زیادی نداریم، وضعیت پیشینیان کروناویروس با کووید 19 متفاوت است، مثلا آن ها با گرم شدن هوا از بین می رفتند ولی این نوع جدید با گرما نه تنها ازبین نرفت کماکان همان عملکرد را دارد.

زدن ماسک برای عموم مردم الزامی نیست و شستن دست ها حتی از زدن ماسک هم مهم تر است که معمولا مورد غفلت واقع می شود.

عمادی افزود: بنابراین خیلی از پیش بینی های ما در رابطه با کرونا ویروس، براساس اطلاعات و پیش بینی هایی بود که درباره عفونت های قبلی چون سارس و مرس داشتیم. در مورد آنتی بادی های ضد کرونا هم باید زمان بیشتری بگذرد تا با بررسی بیماران بهبود یافته نظر قطعی تری در این مورد بدهیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه