ارسال به دیگران پرینت

اولین اظهارات جانسون پس از پیروزی در انتخابات

نخست‌وزیر انگلیس طی سخنرانی بعد از پیروزی در انتخابات سراسری این کشور،‌ تاکید کرد که در تاریخ سی‌ویکم ژانویه 2020 طرح خروج از اتحادیه اروپا را اجرا می‌کند.

۵۵آنلاین :

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و رهبر حزب محافظه‌کار امروز (جمعه) بعد از پیروزی قاطع در انتخابات سراسری این کشور، مجددا وعده داد انگلیس را در اوایل سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج می‌کند.

جانسون طی سخنرانی در جمع هواداران خود، با تاکید بر اجرای برگزیت، گفت: «ما موفق شدیم، ما بن‌بست را شکستیم... از همه کسانی که کمک کردند تا بزرگترین اکثریت قاطع حزب محافظه‌کار از زمان دهه 1980 به دست بیاید، تشکر میکنم».

وی همچنین افزود: «اول و پیش از هر چیز، این اکثریت به ما این فرصت را می‌دهد که برگزیت را اجرا کنیم... این انتخابات نشان داد که اجرای برگزیت، یک تصمیم انکارناپذیر، بی‌چون و چرا و محکم مردم بریتانیا است. نتیجه امروز انتخابات، به تمام تهدیدهای رقت‌انگیز درباره برگزاری همه‌پرسی دوم برگزیت پایان داد».

رهبر حزب محافظه‌کار انگلیس با بیان اینکه طرح برگزیت را در تاریخ سی‌ویکم ژانویه 2020 (یازدهم بهمن) اجرا می‌کند، توضیح داد: «هیچ اما و اگر و شایدی هم ندارد. به عنوان یک کشور متحد از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم و کنترل قوانین، مرزها، پول، تجارت و سیستم مهاجرتی را دوباره در دست می‌گیریم».

جانسون در پایان گفت: «پارلمان باید تغییر کند زیرا ما می‌خواهیم که برای شما، مردم بریتانیا، کار کنیم... دوستان من، بیایید برگزیت را انجام دهیم».

جانسون همچنین در نطق دیگری با تاریخی توصیف کردن این انتخابات سراسری در انگلیس، گفت: «به‌نظر می‌رسد که به این دولت محافظه‌کار کشور، حکم قدرتمند جدیدی اعطا شده است، برای اجرای برگزیت، و نه فقط اجرای برگزیت بلکه متحد کردن این کشور به پیش بردن آن».

وی همچنین افزود: «به نظرم، این انتخاباتی تاریخی خواهد بود که به ما در این دولت جدید، شانسی برای ادای احترام به اراده دموکراتیک مردم بریتانیا جهت تغییر بهتر این کشور و شکوفایی پتانسیل تمام مردم آن ارائه می‌دهد».

صبح امروز با اعلام نتایج رسمی شمارش نیمی از آراء انتخابات سراسری انگلیس، حزب محافظه‌کار، توانست اکثریت قاطع پارلمان انگلیس را به دست آورده و پیروز انتخابات شود.

با شمارش حدود 99 درصد از آراء این انتخابات، حزب محافظه‌کار تا کنون 363 کرسی و حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» تعداد 203 کرسی را به دست آورده‌اند.

منبع : خبرآنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی