ارسال به دیگران پرینت

صحبت های افتخاری پس از پایان اولین جلسه هیات مدیره استقلال

مدیرعامل استقلال پس از پایان اولین جلسه هیات مدیره ی این باشگاه درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد.

۵۵آنلاین :

سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال پس از پایان جلسه هیات مدیره آبی ها در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

جلسه هیئت مدیره همه اعضای هیات مدیره حضور داشتند و بحث شد. آقای دکتر سلطانی‌فر قبل از جلسه صحبتی با ما کرد و قرار شد تعیین تکلیف بدهی‌های مالیاتی ما انجام شود و به رده‌های پایه توجه ویژه‌ای شود. همچنین اصلاح ساختار سازمانی یکی از بحث‌های ما بود.

مصوبات هیئت مدیره مدیرعامل گزارشی از عملکرد خود به اعضای هیات مدیره داد و یکی از مواردی که من به آن اشاره کردم فعالیت باشگاه در فصل نقل و انتقالات بود و مختومه کردن 5 بازیکن خارجی استقلال بود. همچنین ساماندهی زمین‌های تمرین را به هیات مدیره گزارش دادیم.امروز آقای قریب به عنوان رئیس هیات مدیره انتخاب شد و خود من به عنوان نایب رییس انتخاب شدم. دومین تصمیم هم این بود که سخنگوی هیات مدیره برعهده مدیرعامل گذاشته شد. این‌ها کلیاتی بود که در جلسه امروز در مورد تصمیم‌گیری شد.

فکر می کردیم جباری مصدوم است قبلا به ما گفته بودند که مجتبی جباری مصدوم است و ما در قرارداد او شرط گذاشتیم که تست پزشکی بدهد و اگر تایید شد قراردادش نهایی می‌شود و اگر مصدوم باشد قراردادش منتفی است. البته ایشان گفتند که مشکل خاصی ندارد و در قطر هم بازی می کرده است. او گفت مشکلاتی دارد ولی مانع بازی کردنش نمی شود.

رضاییان استقلالی می شود؟ لیست ما پر است و اگر آقای رضاییان بیایید باید یک نفر را خارج کنیم. اگر به توافق رسیدیم مگویان را از لیست خارج می‌کنیم و اگر نرسیدیم با ایشان مذاکره می‌کنیم. البته شرایط مالی ایشان برای ما قابل قبول نبود و ما یک سقفی داریم که از آن نمی‌توانیم بالاتر برویم. اگر رامین رضاییان شرایط ما را بپذیرد ما بدمان نمی‌آید او را به خدمت بگیریم. ما جام باشگاه‌های آسیا را پیش رو داریم و نمی‌توانیم بگوییم چون بازیکنان خوبی داریم دیگر به سراغ بازیکنان جدید نرویم. در این 3 جام تلفات دادیم و شما دیدید مادر بازی العین هر 4 هافبک دفاعی خود را نداشتیم. این تجربه با ما نشان داد که حداقل در هر پست باید 2 بازیکن داشته باشیم. رضاییان به من گفته که 12 روز فرصت می خواهد.

در دربی شرکت می کنیم استقلال در دربی شرکت می کند چون به درآمد این بازی نیاز داریم. باید خودمان هزینه‌هایمان را دربیاوریم و هم ما و هم پرسپولیس قبول کردیم که این دربی برگزار شود.

جلسه هیئت مدیره فرمالیته نبود هیچ چیز از قبل مشخص نبود، ممکن است طبق شناختی که از من داشتند می‌گفتند من خودم مدیرعامل می مانم ولی رئیس و نایب رئیس در این جلسه تعیین شد. اعضای هیات رئیسه اصرار داشتند که حالا که فرصت جلسه با وزیر ورزش پیش آمده در همین جلسه مدیرعامل، نایب رئیس و رئیس هیات مدیره مشخص شود.

از روز اول دنبال برکناری ام بودند از روزی که من آمدم دنبال برکناری‌ام بودم ولی من آدمی نبودم از جای دیگر آمده باشم و بیگانه باشم. من از دل خود فوتبال آمدم و با توجه به شناختی که دارم به استقلال آمدم. کسی که باید در مورد من تصمیم می‌گرفت من را کاملا می شناخت، من الان به آقای وزیر هم گفتم درست است که ساختار باشگاه خیلی بزرگ نیست اما هواداران آن و توقعاتشان خیلی سنگین است و همه جا باید پاسخگو باشند. همه از من توقع دارند ولی ما برای آنکه بازیکن نرخش را بالا نبرد و رقابت ناسالمی ایجاد نشود من نمی آمدم مذاکرات باشگاه را علنی کنم و ما وقتی قرارداد بستیم که همه خواب بودند. آنهایی که می گفتند من خواب بودم در نقل و انتقالات خودشان خواب بودند و ما داشتیم کار می کردیم. واقعا در نقل و انتقالات وقت گذاشتیم و روی شناختی که از بازیکنان داشتیم و نیازهای کادرفنی عمل کردیم. استقلال بازیکنان بزرگ می خواست و من یک مقدار ریسک کردم و گفتم که هوادار و هیات مدیره می آیند و کمک می کنند. من گفتم بازی با العین تجربه بسیار تلخی بود و باید کاری کنیم که استقلال نیاز به بازیکن پیدا نکند، تیم ما جوان و کم تجربه بود و ما در کنار این جوان ها بازیکنان باتجربه هم نیاز داریم.

حمایت از منصوریان منصوریان مربی جوانی است و باید به او فرصت بدهیم. باید قبول کنیم که خوب کار کرد، تیم ته جدول بود و به رده دوم آمد. همدل شدیم و این موفقیت را کسب کردیم، بازیکن جوان به آقای منصوریان دادیم و تیم آمد نایب قهرمان شد و یک دربی هم برد. ما بازیکنان خوبی به آقای منصوریان داده‌ایم و مطمئن باشید خیلی بهتر از فصل قبل نتیجه می گیریم.

حاشیه های رضاییان در استقلال

ممکن است رضاییان در پرسپولیس این حاشیه‌ها را درست کرده باشد ولی ما بازیکنانی گرفتیم که اگر او کنار آنها قرار بگیرد با آنها هماهنگ می شود. مطمئن باشید رضاییان در استقلال حاشیه‌ای درست نمی‌کند. بازیکنانی که گرفتیم هیچ کدام حاشیه‌ای ندارند هرچند که طرفداران زیادی در تیم دارند.اگر رضاییان در تیم ما حرکتی بکند مطمئنا در میان کارهای حرفه ای سایر بازیکنان محو می شود.

سلطانی فر در کار باشگاه دخالت نمی کند تصمیم‌های ما فرمالیته نیست، آقای وزیر حرفه‌ای است و می‌داند در ریز مسائل باشگاه نباید دخالت کند. باشگاه متعهد است که به مسائل اجرایی بپردازد، آقای سلطانی‌فر هیچ توصیه‌ای به ما نکرده است و در هیچ موضوعی دخالت نکرده است. ایشان جلوی فشارهای که هست صبوری می‌کند. شماها که مخالف من بودید همه کار کردید و 15 روز فضای مجازی را علیه من تحریک کردید، من از این‌ها می‌خواهم به جای آنکه به ما فشار بیاورند به ما کمک کنند و کادرفنی را تشویق کنند. آنها بیهوده وقت تلف کردند. آنها فکر می‌کردند وزیر را می‌توانند تحت تاثیر قرار بدهند ولی ایشان تصمیمی گرفت که می دانست به صلاح مردم است. فصل قبل من تیم را تحویل گرفتم و خودم نبسته بودم و در آن شرایط تیم را از ته جدول به رتبه دوم آوردم، مطمئنا امسال با بازیکنانی که گرفتیم جبران می کنیم و قهرمان می شویم.

8 میلیارد گم شده مربوط به سبک دست است 8 میلیارد بدهی سال گذشته بوده که آقای سبک‌دست باشگاه را بدهکار کرده است که ما سر این موضوع دعوا داریم. 8 میلیارد جایی نرفته است و مربوط به قرارداد آقای سبک دست می‌شود. ایشان مدعی شده است من اینقدر هزینه کرده ام و ما گفتیم که شما قرار بود 20 میلیارد به باشگاه کمک کنید پس شما بدهکار هستید نه طلبکار. امسال تنها سالی است که سازمان حسابرسی کل کشور قراردادهای مالی ما را قبول کرده است. یکی از دستاوردهای باشگاه این بوده است که صورت‌های مالی هیچ مشکلی پیدا نکرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه