ارسال به دیگران پرینت

برخورد با خواهر مسعود شجاعی، در‌های آزادی را به روی زنان باز می‌کند؟

برخورد خشن با چند طرفدار زن پشت در‌های ورزشگاه آزادی که یکی از آن‌ها خواهر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی بود، به فیفا گزارش شد و اینفانتینو که از روحانی قول گرفته بود مشکل ورود زنان به استادیوم حل شود، همین را بهانه دادن اولتیماتوم به فوتبال ایران کرد.

۵۵آنلاین :

ضرب الاجل فیفا برای ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال در ایران هر روز جدی‌تر می‌شود و فشار فیفا بیشتر.

ایران تنها تا نخستین بازی دور انتخابی جام جهانی زمان دارد زیرساخت‌های ورود زنان به ورزشگاه‌ها را فراهم و این سد را بشکند. آن‌ها حتی در آغاز لیگ برتر بدون زنان هم تردید دارند و مدت‌هاست یک بازی نیمه رسمی در فوتبالمان برگزار نشده است. حتی بازی دوستان تیم‌های ملی بزرگسالان و امید هم بی طرفدار برگزار شد تا حساسیتی ایجاد نشود.

اما این موج جدید فشار‌ها چطور برای فوتبال ایران ایجاد شد؟ بازی دوستانه ایران و سوریه که قرار بود با حضور بانوان برگزار شود، اما نشد این چالش را ایجاد کرد. برخورد خشن با چند طرفدار زن پشت در‌های ورزشگاه آزادی که یکی از آن‌ها خواهر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی بود، به فیفا گزارش شد و اینفانتینو که از روحانی قول گرفته بود مشکل ورود زنان به استادیوم حل شود، همین را بهانه دادن اولتیماتوم به فوتبال ایران کرد.

او که این سد را از پیش روی زنان در عربستان برداشته ادعا دارد با اعمال فشار می‌تواند این کار را برای فوتبال ایران هم انجام دهد.

درحالی که گروه زیادی در داخل ایران اعتقاد دارند با ایجاد زیرساخت ورود زنان، می‌شود فضای مسموم استادیوم‌ها را هم به محیطی خانوادگی بدل کرد.

منبع : خبرآنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

در انتخابات پیش رو به چه گروهی رای میدهید ؟
نتیجه نظرسنجی