ارسال به دیگران پرینت

اروپایی ها ظریف را به نشست هلسینکی دعوت کردند

وزیر امور خارجه فنلاند ضمن گفتگو در باره همکاریهای دوجانبه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و کنسولی، تعاملات مراکز مطالعاتی دو کشور را مورد تاکید قرار دارد و از برگزاری نشست وزرای خارجه اروپایی در چارچوب فروم هلسینکی خبر داد و از دکتر ظریف برای شرکت در آن دعوت کرد.

در گفت‌وگوی تلفنی پکا هاویستو وزیر امور خارجه فنلاند با ظریف، همکاری‌های دوجانبه سیاسی، اقتصادی و کنسولی، برجام، مسائل منطقه و تحولات بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو، با یادآوری عهدشکنی آمریکا در توافق برجام و وضع تحریمهای ظالمانه و غیرقانونی علیه ایران و انفعال اروپا در قبال آن، به خویشتنداری ایران و ایفای کامل تعهدات خود تا یک سال پس از آن اشاره کرد و افزود، گامهای جبرانی ایران نیز در چارچوب برجام بوده و هدف آن اعاده توازن و حفظ برجام است.

ظریف افزود: در صورتی که آمریکا تحریم های غیرقانونی خود را بردارد و تعهدات خود در برجام را اجرایی کند، ایران نیز از گامهای جبرانی خود که همه آنها برگشت پذیر هستند، برخواهد گشت.

ظریف همچنین از همتای فنلاندی خود دعوت کرد تا در فرصتی مناسب به تهران سفر کند.

پکا هاویستو وزیر خارجه فنلاند نیز در این گفت‌وگو ضمن اعلام حمایت کشورش از برجام، خواستار دادن فضای بیشتر به دیپلماسی شد.

وی ضمن گفتگو در باره همکاریهای دوجانبه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و کنسولی، تعاملات مراکز مطالعاتی دو کشور را مورد تاکید قرار دارد و از برگزاری نشست وزرای خارجه اروپایی در چارچوب فروم هلسینکی خبر داد و از دکتر ظریف برای شرکت در آن دعوت کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • مهری ارسالی در

    حتمن اروپا نقشه پلیدی دارن به عناوین مختلف میخوان وزیر خارجه ما رو بکشانند به جلسه ای خر خودشان وهفت جد و آباد شان جلسه ویدعو کنفرانسی بزارن هر کی در کشور خودش آقای ظریف و بقیه اصلاح طلبها دنبال تعامل با جهان ۳سال کاری نکرد برای ایران تا ببینی چه خوابی برامان دیدن

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه