ارسال به دیگران پرینت

نماینده مجلس:

اختلاس | شاه از هر ایرانی ۲۳ میلیارد دزدید

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس با اشاره به اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری شاه اظهارداشت: مطالبه گری برای بازگرداندن بزرگترین اختلاس تاریخ ایران که توسط محمدرضا شاه ملعون صورت گرفت، باید با جدیت انجام شود. این نماینده مجلس با بیان اینکه سهم هر نفر ایرانی از جمعیت ۸۰ میلیونی از این پول اختلاس شده، ۲۳ میلیارد تومان خواهد بود، تاکید کرد: یعنی به واسطه این منابع هر ایرانی می‌توانست صاحب بهترین خانه و خودرو شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گفت: مطالبه گری برای بازگرداندن بزرگترین اختلاس تاریخ ایران که توسط محمدرضا شاه ملعون صورت گرفت، باید با جدیت انجام شود.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی طی تذکری در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری شاه اظهارداشت: مطالبه گری برای بازگرداندن بزرگترین اختلاس تاریخ ایران که توسط محمدرضا شاه ملعون صورت گرفت، باید با جدیت انجام شود.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد دلار از این اختلاس توسط دولت آمریکا مسدود شده است، تاکید کرد: اگر سود آن ۳۵ میلیارد دلار را سالانه فقط ۱۰ درصد و در طول ۴۲ سال محاسبه کنیم، یک هزار و ۹۱۶ میلیارد دلار و به ریال امروز یک هزار و ۸۵۰ میلیون میلیارد تومان می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سهم هر نفر ایرانی از جمعیت ۸۰ میلیونی از این پول اختلاس شده، ۲۳ میلیارد تومان خواهد بود، تاکید کرد: یعنی به واسطه این منابع هر ایرانی می‌توانست صاحب بهترین خانه و خودرو شود.

غضنفرآبادی اظهارداشت: شاه علاوه بر اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری، ۳۸۴ عدد چمدان پر از جواهر و الماس به همراه تاج شاهنشاهی با ۳ هزار و ۳۸۰ قطعه الماس و ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حلقه مروارید با وزن ۲۸۰ گرم که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است و همچنین تاج ملکه با ۱۶۴۶ قطعه الماس از کشور خارج کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: از قوه قضائیه و دولت درخواست می‌کنم پیگیری جدی برای بازگرداندن این سرمایه عظیم داشته باشد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه