ارسال به دیگران پرینت

آینده جهان | تحولات منطقه

هشدار یک آمریکایی از آینده | کیسینجر: تحولات بزرگ در راه است

وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت : تحولات بزرگ در راه است، غرب باید مانع افزایش نفوذ چین بر مسکو شود.

وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت که کشورهای غربی باید منافع روسیه را در بحث حل‌وفصل مسالمت‌آمیز اوضاع اوکراین در نظر بگیرند تا از افزایش نفوذ چین بر مسکو جلوگیری کنند.

 «هنری کسینجر» تئوریسین و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا در مصاحبه‌ای که شامگاه شنبه در وب‌سایت روزنامه «ساندی تایمز» منتشر شد، عنوان کرد: «اکنون سؤال چگونگی پایان دادن به جنگ اوکراین است و پس از پایان جنگ، اگر نمی‌خواهیم روسیه به پایگاه چین در اروپا تبدیل شود، باید جایی برای اوکراین و همچنین روسیه پیدا کرد».

بیشتربخوانید:

موضوع همکاری ونزوئلا و ایران برای شکست تحریم 

 

کیسینجر در مورد ناتو گفت: «حفظ ائتلاف و اتحادی که همکاری بین اروپا و آمریکا را منعکس می‌کند، مهم است، اما باید این واقعیت را درک کنیم که رویدادهای بزرگ در خاورمیانه و آسیا در راه است».

وی افزود: «کشورهای عضو ناتو در مورد اوکراین گرد هم آمدند، زیرا تهدیدهای قدیمی را به آنها یادآوری کرد. آنها کار بسیار خوبی انجام دادند و من از کاری که انجام داده‌اند، حمایت می‌کنم».

وزیر امور خارجه اسبق ایالات متحده پیشتر به غرب درباره دخالت در جنگ اوکراین به کی‌یف هشدار داده بود و پیشنهاد داد که برای متوقف کردن جنگ بخش‌هایی از قلمروی خود را به روسیه واگذار کند.

کیسینجر در سخنانی در مجمع جهانی اقتصادی داووس پیشنهاد داد که اوکراین مناطقی از خاک خود را به روسیه واگذار کند تا جنگ را متوقف کند.

وی در ادامه سخنانش در مجمع جهانی اقتصادی داووس گفته بود که غرب نباید در شکست روسیه سهیم باشد. اوکراین باید مذاکرات را پیش از بروز آشفتگی و تنش‌هایی که به‌راحتی قابل غلبه نیست آغاز کند.

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه