خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وال استریت ژورنال | ایران پیشنهاد مذاکرات هسته‌ای مستقیم با آمریکا را رد کرد

ولی نصر، مشاور سابق اوباما در توئیتی نوشت: ایران نمی خواهد به جلسه ای برود که با محکومیت آغاز شود و نمی خواهد بر سر بازگشت آمریکا به برجام مذاکره کند. این در واقع همان مذاکره در مورد توافق جدیدی است که ترامپ می خواست.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از دیپلمات های غربی نوشت: ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با واشنگتن درباره توافق هسته ای را رد کرد.

دیپلمات های ارشد می گویند ایران گفته است که تحریم های هسته ای باید لغو شود.

به گفته ی این دیپلمات ها، ایران می خواهد واشنگتن تضمین دهد که بعد از گفتگوها برخی از تحریم ها لغو شود.

این روزنامه یادآور شد: پاسخ منفی ایران، امیدواری نسبت به مذاکرات مستقیم در ماه های آینده را خدشه دار نکرده است .

در همین حال، ولی نصر، مشاور سابق اوباما در توئیتی نوشت: گزارش ها حاکی از آن است که ایران پیشنهاد مذاکرات هسته ای با اروپا و آمریکا را رد کرده است.

وی افزود:  دلایل؟ ایران نمی خواهد به جلسه ای برود که با محکومیت آغاز شود و نمی خواهد بر سر بازگشت آمریکا به برجام مذاکره کند. این در واقع همان مذاکره در مورد توافق جدیدی است که ترامپ می خواست.

در همین رابطه یک مقام ارشد ایرانی به شبکه خبری الجزیره گفت که ما حاضر نیستیم آمریکا را بخشی از گروه 1 + 5 بدانیم و قبل از بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای، مذاکره نمی کنیم.

وی گفت: آمریکا قبل از اینکه درباره پیشنهادهای مذاکره در مورد توافق هسته ای صحبت کند، باید تحریم ها را لغو کند.

این مقام ارشد در ادامه گفت: واشنگتن نمی تواند قبل از جبران خسارات مرحله قبل، به جمع اعضای توافق هسته ای برگردد.

وی در ادامه افزود: دولت بایدن می داند اگر بخواهد به توافق هسته ای برگردد چه کاری باید انجام دهد و این نیازی به مذاکره ندارد. واشنگتن بدون هیچگونه میانجی یا پیشنهادی باید به تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند باشد.

این مقام ایرانی افزود: ترامپ 800 نهاد و فرد ایرانی را تحریم کرد و دولت بایدن باید قبل از هر اقدامی، این تحریم ها را لغو کند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه