ارسال به دیگران پرینت

اصول دکوراسیون | دکوراسیون صحیح

5 ایده تزئین دکوراسیون خانه که از افسردگی جلوگیری می کنه!

دیدین وارد بعضی خونه ها که میشیم اولین چیزی که به نظرمون میاد دلگیر بودن فضاست؟ در ادامه به بهترین ترفندهای تزیین دکوراسیون برای غلبه بر افسردگی می پردازیم.

5 ایده تزئین دکوراسیون خانه که از افسردگی جلوگیری می کنه!

در این قسمت از ویکی گردی به بررسی ترفند های ساده تزیین دکوراسیون برای غلبه بر افسردگی می پردازیم. با شروع فصل پاییز، کوتاه تر شدن روزها و کاهش میزان تابش نور خورشید بسیاری از افراد از نظر روحی دچار تغییراتی می شوند. حال و هوای دلگیر پاییزی ممکن است خانه را به محیطی کسالت آور تبدیل کنید که چیدمان دکوراسیون تاثیر بسیار زیادی بر این موضوع دارد. در ادامه با بهترین ترفندهای تزیین دکوراسیون برای غلبه بر افسردگی  همراه ما باشید.

ترفندهای ساده تزیین دکوراسیون برای غلبه بر افسردگی 

1. اجازه دهید در خانه نور وجود داشته باشد

اولین نکته ما برای غلبه بر افسردگی: مطالعات نشان داده اند که اتاق های روشن تر به طور کلی تأثیر مثبتی بر خلق و خوی دارند، در حالی که فضاهای تاریک اثر منفی دارند. اگرچه نور مصنوعی از تاریکی بهتر و مناسب تر است، اما این ترفند واقعا در مورد نور خوشید کاربرد دارد- اجازه دهید که تابش کامل دنیای بیرون در خانه جریان داشته باشد. بنابراین، پرده ها را کنار بزنید، هر لایه توری که مانع از نور خورشید می شود را باز کرده و هر گونه مانعی را از جلوی طاقچه پنجره کنار بزنید. شما می خواهید هر چه بیشتر نور به داخل خانه شما راه پیدا کند.

2. خانه را مرتب کنید

اتاق های در هم ریخته و نامرتب نیز تاثیر منفی بر روحیه شخص دارد. فضاهای به هم ریخته که از آنها به طور دلسوزانه مراقبت نمی شود، می تواند باعث شود که شما نیز احساس بی توجهی و بی اهمیتی داشته باشید. و در هم ریختگی جسمی می تواند به معنای آشفتگی روحی و عاطفی باشد. پس مرتب باشید. هر زباله ای را دور بریزید. هر لباسی را تا کرده و در یک جا نگه دارید. از قرار دادن میزان زیاد تزئینات جهت نمایش اجتناب کنید یا اینکه بیش از حد مبلمان در فضای خانه قرار ندهید. هدف شما، ایجاد یک فضای زیبا، تمیز و وسیع با تعدادی اتاق برای نفس کشیدن (جایی برای استراحت) باشد. مطمئن شوید که حتما گرد و غبار را تمیز می کنید. اگر فاقد اتاق برای جمع کردن این در هم ریختگی هستید، می تواند از فروشگاه کمد وسایل خریداری کنید.

3. رنگ های هوشمندانه به کار ببرید

اگر تصور می کنید که روان شناسی رنگ فقط خرافات است، مجددا فکر کنید. به لحاظ علمی ثابت شده است که رنگ های مختلف، تاثیرات متفاوتی بر روحیات افراد دارند. از به کار بردن رنگ هایی که بیش از حد غمگین هستند مانند رنگ های سیاه یا بنفش، اجتناب کنید. اگرچه رنگ آبی آرامش بخش است و برای اضطراب مناسب است، اما برای اتاق شخصی که برای غلبه بر افسردگی تلاش می کند، کمی بیش از حد سرد است. رنگ صورتی، زرد و نارنجی را انتخاب کنید، این رنگ ها به طور کلی روحیه را شاد می کنند. می توانید دیوارها را رنگ کنید یا پتو و یا کوسن ها و یا بوم نقاشی خود را رنگی انتخاب کنید.

4.  کمی رنگ سبز به فضا اضافه کنید

اضافه کردن برخی از عناصر طبیعی به هر اتاقی، باعث بهبود روحیه هر شخصی می شود. به مرکز باغ محلی خود سر بزنید و چند گیاه که می توان در فضای داخل خانه نگهداری کرد، خریداری نمایید. مطالعه‌ای که در مجله روانشناسی محیط زیست منتشر شد، نشان داد که نگه داشتن گیاهان خانگی باعث کاهش اضطراب، بهبود روحیه و کاهش خستگی می شود.

5. آینه هایی را در خانه قرار دهید

 

سرانجام به آخرین نکته مهیج غلبه بر افسردگی رسیدیم. اضافه کردن آینه به فضای دیوارهای شما به افزایش فضای دید اتاق کمک می کند. این توهم داشتن فضای بیشتر را ایجاد کرده و جایی برای استراحت مهیا می کند. سطوح بازتابنده آینه همچنین به انعکاس نور در اطراف اتاق کمک می کند، که باعث می شود فضا نیز روشن تر به نظر برسد.

 

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه