خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

صاحبان خانه های خالی

جریمه جدید برای صاحبان خانه های خالی | معرفی ۵۶۰ هزار خانه خالی به دارایی

وزیر راه و شهرسازی از معرفی ۵۶۰ هزار خانه خالی به وزارت اقتصاد خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: ۵۶۰ هزار واحد مسکونی خالی به وزارت اقتصاد و دارایی معرفی شده که از این میزان 60 هزار واحد اعتراض کردند و این اعتراضات در حال بررسی است.

۵۶۰ هزار خانه خالی به وزارت اقتصاد معرفی شده است

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با اقدامات وزارتخانه برای بحث مسکن، اظهار داشت: در مورد بحث اجازه بسته اجرا بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده است که به موجب آن در شهر ۲۵ درصد افزایش در تهران را شامل می شود. 

وی عنوان کرد: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک ها پایین پیشبینی کردیم که به زودی در روزهای جاری مردم می توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت است. 

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: آژانس های مسکن نیز به نوعی باید کارت های تخصصی و اعتباری از وزارت مسکن بگیرند و در سامانه مسکن ثبت نام کنند و وجود این سامانه با توجه به اینکه زیر ساخت آن در حال حاضر وجود ندارد، نشان می دهد سال آینده می دانیم فلان مسکن مربوط به چه کسی است و با چه میزانی اجاره داده شده است و حتما باید اینها در سامانه ثبت شود و در سامانه قابل کنترل است. 

قاسمی در رابطه با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: ۵۶۰ هزار واحد مسکونی خالی به وزارت دارایی معرفی شده است که از این میزان 60 هزار اعتراض کردند و این اعتراضات در حال بررسی است و مابقی خانه ها اعتراضی دریافت نشده است. حدود ۴۰۰ هزار خانه جدید خالی نیز گزارش شده است. 

بیشتر بخوانید:

یک وام جدید برای مجردان | هر مجرد 280 میلیون | هزینه دریافت مشخص شد

 

وی افزود: خانه های خالی به گونه ای دیده شده که اگر اجاره ندهند ضرر سنگینی می کنند و اجرای این قانون بسیار فایده خواهد داشت و تاثیر خوبی دارد. 

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با آخرین وضعیت ۴ هزار مسکن، تصریح کرد: در رابطه با نهضت ملی مسکن با آقای رئیس جمهور جلسه داشتیم و قرار است دو پارت دو میلیونی را در کشور آغاز کنیم. آخرین آماری که وجود دارد این است که بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد از خاک برداری تا سقف کارهای ساختمانی را در دست اجرا داریم.

وی افزود: امیدوار هستیم تا سالگرد تشکیل دولت این میزان را به حدود ۲ میلیون برسانیم تا در دو پارت دو میلیون آن را تا پایان دولت تحویل دهیم. اولین سری این واحدها از مهر ماه امسال تحویل خواهد شد و به صورت ماهانه تحویل واحدها را در دستور کار قرار خواهیم داد.

منبع: فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه